تاریخ: 2016-05-18 شناسه خبر: 25822

ماندگارترین لحظات ثبت شده در ورزش زنان

در تاریخ ورزش زنان جهان لحظه های ناب و به یاد ماندنی زیادی ثبت شده و تا سالهای سال در ذهن بسیاری از مردم خصوصا ورزش دوستان نقش می‌بندد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در تاریخ ورزش زنان جهان لحظه های ناب و به یاد ماندنی زیادی ثبت شده و تا سالهای سال در ذهن بسیاری از مردم خصوصا ورزش دوستان نقش می‌بندد. سایت ورزش بانوان به پنج لحظه ماندگار از ورزش زنان پرداخته که متن آن را در ذیل می‌خوانید.

دارا تورس شناگر حماسه می سازد

هنگامیکه دارا تورس در مسابقات شنای المپیک ۲۰۰۰ برنده پنج مدال ( از جمله دو مدال طلا ) شد، مربی وی به او گفت: ” تو هنوز به اوج خود نرسیده ای. ”

وی ۳۳ سال داشت.

تورس که اکنون ۴۹ سال دارد، برنده ۱۲ مدال المپیک شده است، و نخستین شناگر در ایالات متحده است که در پنج المپیک (۱۹۸۴، ۱۹۸۸، ۱۹۹۲، ۲۰۰۰، و ۲۰۰۸) به رقابت پرداخته است. وی در سن ۴۱ سالگی در المپیک ۲۰۰۸ پکن شرکت نمود و با مدال نقره ای که در شنای ۵۰ متر آزاد زنان به گردن آویخت، مسن ترین سکونشین المپیک پکن نام گرفت.

دارا تورس

پیروزی بیلی جین کینگ در نبرد جنسیت ها

حدود ۴۳ سال پیش بابی ریگز، بیلی جین کینگ نفر اول تنیس زنان جهان را به مبارزه طلبید.

بابی ریگز در مصاحبه‌های مختلف برای کینگ کری خوانی کرده بود: « بیلی جین کینگ یکی از بزرگ‌ترین‌ها در تاریخ تنیس است. اما شانسی در مقابل من ندارد. تنیس زنان خیلی پایین‌تر از تنیس مردان است. »

این مسابقه بزرگ و تماشایی در ایالت تگزاس و با حضور ۳۰ هزار تماشاگر برگزار شد. بیلی جین کینگ با ظاهری زیبا و لباسی طلایی رنگ در حالی که چهار مرد او را با کجاوه حمل می کردند وارد میدان مسابقه یا همان مبارزه شد. نهایتا بیلی جین کینگ در سه ست متوالی با نتایج ۶-۴، ۶-۳ و ۶-۳ بابی ریگز پر ادعا را شکست داد.

بیلی جین کینگ

ویلما رودلف، غلبه بر احتمالات

ویلما رودولف، دختر سیاهپوست ۲۰ ساله‌ای که در دوران کودکی در آستانه فلج شدن از ناحیه کمر به پایین قرار گرفت. رودلف در منطقه‌ای روستایی در ایالت تنسی آمریکا رشد کرد او هنگام تولد فقط ۲ کیلو وزن داشت در کودکی چند بیماری داشت که ذات‌الریه جزء آنها بود به همین علت دیرتر از هم سن و سالهایش رشد کرد او تا ۸ سالگی حتی نمی‌توانست راه برود.

او پس از اینکه توانست راه برود به سراغ بسکتبال رفت و تا ۱۱ سالگی بسکتبال بازی کرد، در مدرسه به یک بازیکن شاخص تبدیل شد سرعت زیادش سبب شد تا مربیانش او را تشویق کنند که به سراغ دو میدانی برود.

در سن ۱۲ سالگی سلامتی اش را به طور کامل بدست آورد. چهار سال بعد در مسابقات المپیک رم سال ۱۹۶۰ موفق به کسب ۳ مدال طلا در رشته دو و میدانی زنان، دو ۱۰۰ متر سرعت ،۲۰۰ متر سرعت و ۴۰۰ متر امدادی شد. وی همچنین به جهت سبک دویدنش به « غزال سیاه » ملقب گردید.

ویلما رودولف

نادیا کومانچی

نادیا الِنا کومانچی، ژیمناست رومانیایی برنده ۵ مدال طلای مسابقات ژیمناستیک در المپیک و نخستین ژیمناستی است که توانست در مسابقات المپیک تابستانی سال ۱۹۷۶ امتیاز کاملِ ۱۰ را کسب کند. او در حال حاضر به همراه همسرش پارت کانر که از قهرمانان المپیک است در حال آموزش رشته ژیمناستیک و استعدادیابی در این رشته است.

نادیا کومانچی

برندی کاستین لباسش را در آورد

برندی کاستین، در تاریخ ۱۰ جولای ۱۹۹۹ پس از آن‌که پنالتی پنجم تیم ملی فوتبال زنان ایالات متحده آمریکا را به گل تبدیل کرد و سبب پیروزی تیمش در برابر تیم ملی زنان چین در بازی نهایی جام جهانی زنان شد، برای ابراز شادمانی پیراهن ورزشی‌اش را از بدن درآورد و بر زمین زانو زد.

برندی کاستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *