تاریخ: 2016-05-24 شناسه خبر: 26263

واکنش‌ها به کتک خوردن دختر ایرانی در مسابقات داخل قفس

مبارزه دختر ایرانی در قفس

بعد از انتشار یک فیلم مبنی بر مبارزه دختر ایرانی در رقابت های داخل قفس ارمنستان و کتک خوردن او، فدراسیون کاراته و رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ورزش نسبت به این خبر واکنش نشان دادند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ویدئویی مبنی بر مبارزه دختر نوجوان ۱۲ ساله ایرانی در رشته MMA رقابت‌های داخل قفس ارمنستان در فضای مجازی منتشر شده است. فدراسیون کاراته و ورزش‌های رزمی هیچ یک مسئولیت اعزام او را بر عهده نگرفته اند.

به دنبال انتشار این فیلم فدراسیون کاراته کشورمان اطلاعیه ای صادر کرد. در متن این اطلاعیه آمده است: این فیلم مربوط به رقابت های رشته MMA ( تلفیقی از ورزشهای رزمی ) است، که در آن ورزشکاران در قفس به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و اساسا این رشته ورزشی ارتباطی با کاراته ندارد. تنها دلیل آنکه هر بیننده ای تصور می‌کند این ورزشکار از کاراته کاهای ایران بوده، لباس کاراته‌ای که دختر مبارز نوجوان بر تن کرده است!

به اطلاع می‌رساند کلیه سفرهای خارجی کاراته کاهای ایرانی به رقابت‌های آسیایی و جهانی، تنها پس از تایید فدراسیون و اخذ مجوز آن در شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان صورت می‌گیرد.

در پایان ضمن هشدار به کلیه والدین محترم، تقاضا داریم این عزیزان برای فعالیت ورزشی فرزندان خود در رشته کاراته به سبک هایی مراجعه کنند که مورد تایید فدراسیون می باشد و در صورت مواجهه با افراد فاقد صلاحیت و دریافت پیشنهاد‌هایی اغوا کننده، مراتب را به فدراسیون کاراته اعلام کنند.

از طرفی مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در صفحه اینستاگرام شخصی خود اینطور نوشت: صحنه‌های دلخراش کتک خوردن دختر ایرانی در رینگ مبارزه واقعا ناراحت کننده بود. کلی پیگیری کردیم هم از فدراسیون رزمی و هم کاراته، روسای آنها می‌گویند هیچ اعزامی برای این افراد نداشتند در شورای برون مرزی هم درخواستی نداشتیم.

وی افزود: همیشه با این شکل مسابقات به دلایل مختلف مخالفیم. حضور این بچه‌ها شخصی و بدون مجوز بوده و حتما هم با مسببان آن برخورد می‌کنیم و جلوی فعالیت این مربی و سبک گرفته خواهد شد.

برای مشاهده ویدئو خبر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *