تاریخ: 2016-05-28 شناسه خبر: 26546

ماندگارترین لحظات ثبت شده در ورزش زنان (۲)

در تاریخ ورزش زنان جهان لحظه های ناب و به یاد ماندنی زیادی ثبت شده و تا سالهای سال در ذهن بسیاری از مردم خصوصا ورزش دوستان نقش می‌بندد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در تاریخ ورزش زنان جهان لحظه های ناب و به یاد ماندنی زیادی ثبت شده و تا سال‌های سال در ذهن بسیاری از مردم خصوصا ورزش دوستان نقش می‌بندد. سایت ورزش بانوان در این مقاله به پنج لحظه ماندگار از ورزش زنان پرداخته که متن آن را در ذیل می‌خوانید.

اولین زنی که عرض کانال انگلیس را شنا کرد

گرترود ادرله، اولین زنی است که عرض کانال انگلیس را شنا می کند. او در سال ۱۹۲۶ زمانی که تنها ۱۹ سال داشت در طول مدت ۱۴ ساعت و ۳۱ دقیقه عرض کانال انگلیس را شنا کرد. تنها پنج مرد پیش از او این مسیر را شنا کرده بودند و رکورد او دو ساعت کمتر از سریع ترین این شناگران است.

گرترود ادرله

قهرمانی تیم ملی هاکی روی یخ زنان آمریکا

تیم ملی هاکی روی یخ زنان آمریکا در اولین سالی که هاکی روی یخ در بازی‌های المپیک زمستانی گنجانده شد مقام قهرمانی را بدست آورد که به دنبال آن هاکی زنان در سراسر آمریکا رشد چشمگیری داشت.

تیم هاکی روی یخ زنان آمریکا

دور دنیا در هشت ماه تک و تنها

جسیکا واتسون زنی از استرالیا است. واتسون در ۱۵ می ۲۰۱۰ زمانی که تنها ۱۶ سال داشت تصمیم گرفت بدون کمک و بدون توقف دور دنیا را با قایق انفرادی بگردد. او در مدت هشت ماه ۲۳ هزار مایل دریایی را دور زمین پیمود. همچنین در مورد تجربه سفر دریایی خود کتاب و یک فیلم هم را منتشر کرد.

جسیکا واتسون

جنی لین فینچ و سافت بال آمریکا

جنی لین فینچ متولد ۳ سپتامبر سال ۱۹۸۰ است. در المپیک تابستانی آتن زمانی‌که کسی اطلاعات زیادی از تیم ملی سافت بال بانوان آمریکا نداشت با رهبری او به مدال طلا دست یافت. در المپیک ۲۰۰۸ نیز مدال نقره را از آن خود کرد. مجله تایمز در سال ۲۰۱۰ او را به عنوان مشهورترین بازیکن سافت بال در طول تاریخ نامید. وی از آگوست سال ۲۰۱۱ به عنوان یک آنالیزور حرفه‌ای مشغول به کار شده است. او همچنین مربی سافت بال در کالج‌های آمریکا هم بوده است. نکته حائز اهمیت اینجاست که این اسطوره آمریکایی سافتبال به تازگی هدایت تیم مردان باشگاه بریچ پورت بلفیش را بر عهده گرفته است.

جنی لین فینچ

تارا لپینسکی و رقص روی یخ

تارا لپینسکی یک ورزشکار و هنرپیشه اهل آمریکا است. او در المپیک زمستانی سال ۱۹۹۸ در رشته پاتیناژ ( رقص روی یخ ) در سن ۱۵ سالگی به عنوان جوانترین فردی که مدال طلای این رشته را بدست آورد نامیده شد. این عنوان تا پیش از این در اختیار میشل کوان بود.

تارا لپینسکی

پیش از این نیز پنج نمونه دیگر از لحظات به یاد ماندنی در ورزش زنان به اختصار در سایت ورزش بانوان مطرح شده بود که برای خواندن آن می‌توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *