تاریخ: 2015-07-06 شناسه خبر: 2685

آغاز جشن‌های روز ملی دختران از 25 مرداد

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  نرگس معدنی پور ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: شهرداری تهران امسال با تاکید بر غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و ایجاد زمینه ای برای گرد هم آمدن خانواده ها در کنار یکدیگر، مجموعه برنامه های فرهنگی و اجتماعی را پیش بینی کرده است که با محور توجه به فرهنگ ایرانی-اسلامی و حفظ بنیان های خانواده اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اتفاقات تابستان امسال، برگزاری مراسم روز ملی دختران است، گفت: اداره کل امور بانوان در نظر دارد تا در فاصله میان ولادت حضرت معصومه (س) و ولادت امام رضا (ع)، مجموعه جشن هایی را در فرهنگسراها، شهربانوها و بوستان های تمامی مناطق 22 گانه برگزار کند.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه جشن های روز ملی دختران از تاریخ 25 مرداد تا 5 شهریور برگزار می شود، تصریح کرد: این مراسم با هدف بزرگداشت و توجه به کرامت انسانی و ارزش های دختران برگزار می شود. ضمن اینکه در نظر داریم تا مراسم ویژه ای را برای تشویق و تکریم زنان موفق به عنوان همسران و مادران فردا برگزار کنیم.

معدنی پور افزود: همچنین قرار است در این روزها مجموعه کارگاه های آموزشی با موضوع آداب و مهارت های زندگی و تعریف ارتباط والدین و دختران برای دختران 9 تا 18 سال برگزار شود.

وی برگزاری مسابقات خانوادگی، آموزش مهارت های پیش از ازدواج و نحوه گذران دوران بلوغ را از دیگر برنامه های روز ملی دختران معرفی کرد و گفت: تلاش می کنیم تا به موضوعاتی چون تغذیه، هویت فردی و اجتماعی، ورزش و هنر به شکل ویژه بپردازیم.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در ادامه با بیان اینکه یکی از مهم ترین برنامه های ما در تابستان امسال مربوط به آموزش کودکان و خانواده های آنان است، تصریح کرد: بر این اساس، سلسله برنامه های فرهنگی با محتوای تربیت کودک، سرگرمی، سلامت تغذیه ای و آموزش های شهروندی را برای کودکان یک تا 4 سال و والدینی که دارای فرزند زیر 4 سال هستند، تدارک دیده ایم.

معدنی پور افزود: علاوه بر این، از تاریخ 19 شهریور لغایت 16 مهر (همزمان با روز جهانی کودک) در پنج پهنه شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز مجموعه برنامه های متنوعی همچون کارگاه هنری، کاردستی با دورریزها، بازی های بومی، مسابقات ورزشی و … با حضور هنرمندان فعال در حوزه کودک برگزار می شود.

وی همچنین به برگزاری کارگاه های آموزشی در راستای آشنایی خانواده با سواد رسانه ای، هویت دینی و ملی و کاهش سن ازدواج پرداخت و عنوان کرد: این کارگاه ها برای تمامی اعضای خانواده در خانه های تسنیم سراهای محلات برگزار می شود.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران از حضور 1216 تن از بانوان تسهیل گر در سطح محلات خبر داد و گفت: به منظور ارتقای کیفیت زندگی زنان و خانواده در سطح محلات، قرار است تا در تابستان امسال سلسله کارگاه های آموزشی برای بانوان تسهیل گر برگزار شود تا این افراد آموزه های دینی و اسلامی را به بهترین شکل در محلات منعکس کنند.

معدنی پور ادامه داد: همچنین، طی 3 ماه تابستان 1416 کارگاه آموزشی به منظور ساخت بهترین ها از دورریختنی ها برای 21 هزار و 500 نفر از مخاطبان برگزار می شود.

وی در ادامه به برگزاری تورهای تهرانگردی در 354 محله تهران اشاره کرد و افزود: بانوان داوطلب محلات می توانند با ثبت نام در این تورها از تمامی اماکن تفریحی و دینی بازدید کنند. ضمن اینکه قرار است تا مجموعه اردوهای تفریحی در پارک های بانوان برگزار شود.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران همچنین از برگزاری 11 کارگاه تخصصی برای 400 تن از بانوان شاغل در شهرداری خبر داد و گفت: 10 کارگاه تخصصی با عنوان مدیریت خانواده و با تاکید بر مهارت تفکر و تصمیم گیری، حل تعارض بین زوجین و فرزندان و مهارت های فرزندپروری از اول مرداد تا 20 مهر برگزار می شود.

معدنی پور افزود: علاوه بر این، یک کارگاه با عنوان مدیریت اقتصادی در خانواده با هدف تعریف سبد غذای خانواده، نحوه خرید وسایل منزل، پس انداز کردن و کسب و کار خانوادگی با حضور 200 تن از بانوان شاغل در شهرداری تهران برگزار می شود./ایسنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.