تاریخ: 2015-07-06 شناسه خبر: 2687

نگاه سايت فيفا به قهرماني زنان آمريكا در جام جهاني فوتبال

ورزش

به گزارش ورزش بانوان، تیم ملی فوتبال زنان آمریکا با برد پنج بر دو برابر ژاپن، برای سومین بار به مقام قهرمانی جام جهانی فوتبال رسید.

پايگاه اينترنتي فدراسيون بين الملي فوتبال (فيفا) با انتشار گزارشي در این باره به تمجيد از بازي درخشان ملي پوشان زن آمريكايي در برابر ژاپن در بازي نهايي جام جهاني 2015 كانادا پرداخت و نوشت: بازيكنان آمريكايي در يك بازي زيبا و تماشايي در نيمه اول كار حريف خود را تمام كرده و در روز استقلال آمريكا (چهارم جولاي) شادي را به سرزمينشان بردند.

در اتفاقی بی‌سابقه در فینال جام جهانی زنان درونکوور کانادا، تیم آمریکا در ۱۶ دقیقه اول بازی چهار بار دروازه ژاپن را باز کرد.

کارلی لوید، کاپیتان آمریکا در پنج دقیقه اول بازی دو گل زد و با گل دقیقه ۱۶ خود توانست رکورد هت‌تریک در فینال جام جهانی را به نام خود ثبت کند.

لورن هالیدی هم در دقیقه ۱۴ بازی با رد کردن توپ از میان پای دروازه‌بان ژاپن گل زد و هواداران آمریکا را در ورزشگاه به وجد آورد.

ژاپنی‌ها که در فینال سال ۲۰۱۱، آمریکا را در ضربات پنالتی بردند بعد از شوک یک ربع اول بازی، توانستند در اواخر نیمه اول و اوایل نیمه دوم تا حدی بازی را در دست بگیرند.

گل یوکی اوگیمی، مهاجم ژاپن و گل به خودی جولی جانسون در دقایق ۲۷ و ۵۲ تیم ژاپن را کمی امیدوار کرد.

اما در نهایت توبین هیث، یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان تیم ملی آمریکا در دقیقه ۵۴ برای پنجمین بار دروازه ژاپن را گشود تا کار این تیم یکسره شود.

آمریکا پیش از این در سال‌های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۹ به مقام قهرمانی جام جهانی فوتبال زنان رسیده بود.

بازی فینال با بیش از ۵۰ هزار تماشاچی در استادیوم بی‌سی پلیس در ونکوور کانادا برگزار شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.