تاریخ: 2015-07-07 شناسه خبر: 2703

نیمه‌کاره ماندن سالن اختصاصی، به ضرر شمشیربازی اصفهان است

شمشیربازی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ مریم آچاک امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر تیم ما در سالن ورزشگاه تختی تمرین می‌کند که محلی قدیمی است اما با وجود همه مشکلات، تمرینات تیم به طور منظم انجام می‌شود و به این وضعیت عادت کرده‌ایم.

وی افزود: سالن اختصاصی برای تمرینات و برگزاری مسابقات مهم و رسمی در ورزشگاه پوریای ولی تحت عنوان خانه شمشیربازی، 10 سال است که نیمه کاره مانده و برای تکمیل شدن به بودجه‌ای با رقم بالا نیاز دارد البته اگر این مکان را در اختیار داشتیم، تیم‌هایی از سراسر کشور دعوت می‌کردیم و با فراهم آوردن شرایط مطلوب برای اسکان و سایر امکانات رفاهی، مسابقات رسمی شمشیربازی را در استان اصفهان برگزار می‌کردیم.

نایب رئیس بانوان هیئت شمشیربازی استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته به دلیل نداشتن اسپانسر، تیم استان در مسابقات شمشیربازی لیگ برتر بانوان حضور نیافت، تأکید کرد: از دست دادن امتیاز شرکت در لیگ برتر سبب شد در مسابقات قهرمانی کشور که شهریور ماه 93 برگزار شد، با وجود تعداد زیاد مدال‌آوران در میان شمشیربازان اصفهانی، در نتیجه نهایی و در جمع امتیازات تأثیر منفی بگذارد و از بین تمام استان‌های شرکت‌کننده، استان اصفهان در رتبه پنجم این دوره از رقابت‌ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته مسابقات شمشیربازی لیگ برتر، قهرمانی کشور و جایزه بزرگ بانوان انجام شد و با اشاره غایب بودن تیم در لیگ برتر، یادآور شد: با توجه به اینکه شرکت در مسابقات جایزه بزرگ آزاد است، حضور یا عدم حضور ورزشکار مطابق با تمایلات وی صورت می‌گیرد.

آچاک افزود: در مسابقات جایزه‌بزرگ، امتیاز شمشیر باز در رنکینگ محاسبه می‌شود و هر ورزشکار که موفق به کسب بیشترین امتیاز شود، می‌تواند از قرار گرفتن در جمع دعوت‌شدگان به تیم ملی امیدوار باشد، به همین دلیل اکثر بانوان شمشیرباز ترجیح می‌دهند در مسابقات جایزه‌بزرگ شرکت کنند.

وی عنوان کرد: در همه رده‌های سنی مختلف نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تیم‌هایی تشکیل داده‌ایم که همگی در مسابقات قهرمانی کشور که بعد از ماه مبارک رمضان در مردادماه انجام می‌شود، شرکت می‌کنند و هفته اول مسابقات آقایان و دو هفته پایانی مسابقات بانوان برگزار می‌شود.

نایب رئیس بانوان هیئت شمشیربازی استان اصفهان تصریح کرد: به دلیل اینکه رده بزرگسالان ما در سن خاص یا در موقعیت‌های متفاوت نمی‌توانند در خدمت تیم باشند و به ناچار تیم را ترک می‌کنند، ما حداقل سه سال فرصت می‌خواهیم تا این خلأ را با جایگزین کردن افراد از رده‌های سنی پایه جبران کنیم.

به گفته وی در مسابقات قهرمانی کشور امسال به احتمال زیاد تعداد مدال‌آوران رده سنی بزرگسال نسبت به سال‌های گذشته کمتر است زیرا چند نفر از ورزشکاران به دلایل مختلف از همراهی تیم منصرف شده و تیم را رها کردند و در این رده برای جمع کردن مدال‌های بیشتر، نیرو به اندازه کافی نداریم و متأسفانه تیم بزرگسالان وضعیت مطلوب و ایده‌آل گذشته را ندارد.

آچاک با بیان اینکه بیشترین سرمایه‌گذاری ما روی رده‌های سنی پایه نونهالان، نوجوانان و جوانان صورت می‌گیرد تا در آینده بتوانیم از وجود این ورزشکاران در رده‌های سنی بالاتر در عرصه مسابقات رسمی استفاده کنیم، یادآور شد: تیم‌های رده سنی پایه بیشترین امید برای کسب مدال‌های زیاد در مسابقات قهرمانی کشور سال جاری هستند.

وی با تأکید بر اینکه بعد از پایان مسابقات قهرمانی کشور و مشخص شدن نفرات اول تا سوم، دعوت‌شدگان به تیم ملی معرفی می‌شوند و ممکن است تا نفر ششم نیز جزو نفرات دعوت شده به تیم ملی محسوب شود، عنوان کرد: اعظم بختی از استان اصفهان در تیم ملی شمشیربازی بانوان ایران فعالیت دارد.

نایب رئیس بانوان هیئت شمشیربازی استان اصفهان افزود: هزینه اعزام سفرها و میان وعده‌های غذایی شمشیربازان بانو بر عهده هیئت شمشیربازی استان اصفهان است و هزینه داوری‌ها، اسکان و تغذیه با وعده‌های کامل غذایی توسط فدراسیون انجام می‌شود.

وی ادامه داد: با حمایت‌های دبیر هیئت، از نظر امکانات و تجهیزات، ورزش شمشیربازی استان اصفهان در بهترین شرایط قرار دارد اما اگر اعتبارات بیشتری به این ورزش اختصاص دهند و مشکل آماده‌شدن سالن نیز برطرف شود تیم با انگیزه بیشتر در مسابقات رسمی کشور ظاهر می‌شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.