تاریخ: 2015-07-07 شناسه خبر: 2828

ترخیص زنان زندانی با محکومیت مالی توسط شهرداری

زنان زندانی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  فاطمه دانشمند صبح امروز در جلسه علنی شورا با اشاره به پیشنهاد شهرداری مبنی بر اختصاص دو میلیارد تومان برای آزادی زنان زندانی با محکومیت مالی بدون قصد، گفت: طی بازدیدی که از زندان زنان داشتم در بند مادران و کودکان نیز حاضر شده و زنان باردار و کودکانی را مشاهده کردم که در شرایط بسیار بدی قرار داشتند و این در حالی است که شهرداری می‌تواند با همکاری ستاد دیه، سازمان زندان‌ها و … نسبت به آزادی اینگونه زنان اقدام کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی گفت: بر اساس متن پیشنهادی، شهرداری از محل بودجه ماده 17 می‌تواند مبلغ دو میلیارد تومان را برای ترخیص این زنان زندانی در نظر گرفته و حداکثر ظرف مدت یک سال بعد از زمان ابلاغ این مصوبه اقدام کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه امرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران نیز گفت: طرح خیرین و حامیان در شهر تهران در حال شکل‌گیری است و ما می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های مردمی نسبت به آزادسازی اینگونه افراد اقدام کنیم.

مختاباد در واکنش به سخنان امرودی، گفت: چرا می‌گویید اعضای شورا دست به جیب شوند؟ شما از کجا می‌دانید که ما در این ماه رمضان کمکی نکرده‌ایم؟.

به گزارش ایسنا، در پایان دو فوریت طرح ترخیص زنان زندانی با محکومیت مالی بدون قصد رای نیاورد اما با رای اکثریت آرا یک فوریت آن تصویب شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.