تاریخ: 2015-07-07 شناسه خبر: 2840

راه‌یابی دختر نونهال آبیکی به اردوی تیم ملی تیر و کمان

 نونهال آبیکی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ بهزاد کیماسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: حنانه عظیمی‌نیا دختر نونهال 13 ساله آبیکی طی فراخوانی از سوی فدراسیون تیر و کمان در یک مسابقه شرکت کرده و جز نفرات نخست تا سوم انتخاب و به اردوی تیم ملی دعوت می‌شود.

وی افزود: اردوی تیم ملی در استان همدان از تیرماه جاری آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد و به احتمال قوی چند روز پس از اردو، برای شرکت در مسابقات جهانی تیر و کمان نونهالان، اعضای تیم ملی نونهالان به هنگ‌کنگ اعزام می‌شوند.

رئیس هیئت تیر و کمان شهرستان آبیک ادامه داد: نونهال آبیکی طی دو هفته‌ای که در اردوی تیم ملی حضور داشته در بین رقبای خود بهترین بوده و بالاترین رکورد را از آن خود کرده است.

کیماسی بیان کرد: در حال حاضر 10 تیرانداز تیر و کمان فعال در شهرستان آبیک مشغول به فعالیت بوده که از این تعداد هفت نفر آقا و سه نفر خانم هستند.

این مسئول با بیان اینکه اسماعیل عبادی کماندار طلایی آسیا در اردوی تیم ملی در تهران به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: عبادی در آینده نزدیک برای شرکت در مسابقات جهانی تیر و کمان به لهستان اعزام می‌شود.

رئیس هیئت تیر و کمان شهرستان آبیک اضافه کرد: هیئت تیر و کمان استان قزوین در مقایسه با دیگر هیئت‌های ورزشی این استان رتبه نخست استانی، رتبه سوم کشوری و رتبه نخست تیر و کمان کشور را از آن خود کرده است.

کیماسی یادآور شد: انتخابی تیم ملی تیر و کمان در رده بزرگسالان در دو دوره صورت می‌گیرد که یک دوره در پایان شهریور ماه و دوره دوم در اسفند ماه برگزار می‌شود.

این مسئول ادامه داد: اردوی تیم ملی تیر و کمان نونهالان برای نخستین‌بار است که در کشور برگزار شده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.