تاریخ: 2015-07-07 شناسه خبر: 2850

پشت پرده برکناری نایب رئیس بانوان فدراسیون اتومبیلرانی

اتومبیلرانی

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ماجرا از برکناری مهرعلی، رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری آغاز شد. زمانیکه صیدانلو به عنوان سرپرست هدایت سکان کشتی به گل نشسته این فدراسیون را برعهده گرفت.

وی درست زمانی این مسئولیت را عهده دار شد که مسابقات رالی خاورمیانه شیراز در آستانه برگزاری بود و نمی توانست دست به تغییراتی بزند، اما بعد از این رقابت ها اتفاقاتی افتاد و بخشی از ترکش ها به بانوان اصابت کرد.

با رفتن مهرعلی از فدراسیون اتومبیلرانی پیش بینی می شد تغییراتی رخ دهد، اما نه با سرعت زیاد و به یکباره و نه در زمانیکه صیدانلو هنوز حکم سرپرستی فدراسیون را دارد. به هر حال اتفاقاتی که شاید دور از ذهن باشد روی داد و ناهید جوانمردی از پست نایب رئیسی بانوان برکنار شد.

وی که هنوز هم از این اتفاق شوکه به نظر می رسد به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: بهانه تراشی کردند تا مرا برکنار کنند، چون بعد از برگزاری مسابقات رالی شیراز می خواستند مرا کنار بگذارند. حتی با خانم شهریان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز صحبت کرده بودند که مرا برکنار کنند.

جوانمردی خصومت شخصی را دلیل برکناری اش می داند و می افزاید: از روز اول می دانستم که در این فدراسیون جایگاهی ندارم و در رالی شیراز نیز وقتی بانوان می خواستند روی سکو بروند و مدال هایشان را اهدا کنم، اجازه نمی دادند، اما من آنها را روی سکو بردم و مدال هایشان را اهدا کردم.

نایب رئیس سابق فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری در ادامه برگزاری برنامه ای برای موتورسواری بانوان به مناسبت محیط زیست خبر داد که گویا بعد از اینکه برنامه بانوان موتورسواری به پایان رسید، گزارش دادند که حجابشان مشکل داشته است، اما وی تاکید می کند که حجاب بانوان مشکلی نداشته است.

وی می گوید: بعد از این اتفاق از من خواستند که استعفا دهم، اما من قبول نکردم و در نهایت مرا برکنار کردند. نمی دانم به خانم شهریان چه مطالبی گفته اند و دلیل کارشان را نمی دانم، اما من با خانم شهریان قبل از این برکناری ام صحبت کردم و توقع داشتم از من دفاع می کرد و به همین دلیل هم ناراحتم.

جوانمردی دلیل دیگری را نیز برای برکناری اش مطرح کرد و گفت: بعد از اینکه آقای صیدانلو سرپرستی فدراسیون را برعهده گرفتند، من مصاحبه ای انجام دادم و گفتم ایشان هنوز به فدراسیون نیامده و وضعیت بانوان بلاتکلیف است، گویا این صحبت من به مزاق ایشان خوش نیامده و مرا برکنار کردند. از طرفی موتورسواری بانوان در حال رشد بود و نامه مجوز بانوان را برای تمرین در پیست موتورسواری گرفته بودم که متاسفانه این اتفاق رخ نداد و آقای صیدانلو گفتند؛ باید خودم با وزارت ورزش و مسئولان دیگر صحبت کنم. واقعا باید به حال این افراد تاسف خورد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.