تاریخ: 2015-06-19 شناسه خبر: 286

سرمربی تیم ملی بانوان: مشکل ملی مانع پیشرفت

به گزارش ورزش بانوان، مریم کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط تیم‌های ملی هندبال بانوان، اظها‌ر کرد: 25 بازیکن در لیست تیم ‌ملی حضور دارند. به دلیل این که بازیکنان درگیر فصل امتحانات هستند در حال‌ حاضر اردوها تعطیل است. البته بازیکنان به حال خود رها نشده‌اند، بچه‌های شهرستان برنامه دارند و بچه‌های تهران هم با خودم تمرین می‌کنند. اوایل تیر ماه و بعد از پایان امتحانات پنجمین اردوی تیم ‌ملی آغاز می‌شود. این امکان وجود دارد که این اردو در شهرستان برگزار شود و اگر در شهرستان باشد با تیم‌های آن شهر و اگر تهران بود با تیم‌های تهرانی بازی تدارکاتی برگزار می‌کنیم.

کریمیان درباره برنامه‌های تیم ‌ملی گفت: ما باید بر اساس داشته‌های خودمان بر‌نامه‌ریزی کنیم. اگر شرایط از این بهتر شود می‌توانیم بر اساس آن بر‌نامه‌ریزی کنیم و حتی به اردوهای برون مرزی برویم. در حال‌ حاضر باید با شرایط موجود برنامه‌ها را پیش ببریم. در برنامه‌های ما اردوهای برون مرزی هم وجود دارد، اما اگر بودجه باشد فراهم شود حتما به اردوهای برون مرزی می رویم. رییس فدراسیون و خانم نظرعلی هم نظرات و برنامه‌های خوبی برای بانوان دارند، اما متاسفانه شرایط الان به شکلی است که فشار زیادی روی فدراسیون است، اما مطمئن هستم در صورتی که شرایط مهیا شود حتما هندبال بانوان پیشرفت می‌کند.

او در ادامه افزود: تلاش تمامی اعضای فدراسیون و کادرفنی این است که هفته‌ زنان پیشرفت کند، اما باید این موضوع را در نظر گرفت که بازیکنان ما باید از پایه کار نمی‌کنند. بازیکنان ما وقتی به مسابقات می‌روند به دلیل استرس و کم تجربگی پتانسیل‌ اصلی خودشان را نشان نمی‌دهند و برخی اوقات ستاره تمرینات و لیگ برتر در ر‌قابت‌های برون مرزی کارایی ندارند. این مربوط به یک یا دو روز نیست ،‌ بلکه بازیکن باید از کودکی و سن پایین با شرایط آشنا شوند. امیدوارم در اردوها و مسابقات بعدی روانشناسی و برخی امکانات دیگر در دسترس بچه‌ها باشد تا آرامش لازم در آنها به وجود بیاید.

سرمربی تیم ‌ملی هندبال با تاکید بر این که مشکلات مالی تاثیر زیادی در بروز مشکلات دارد، تصریح کرد: مشکل اصلی ما پول است. اگر مسائل مالی حل شود قطعا می‌توانیم کارهای زیادی انجام بدهیم. اگر پول باشد ما همه کارهایمان را می‌توانیم انجام بدهیم و به تمام مسابقات هم اعزام می شویم، چرا که ترس از باخت نداریم و فقط به خاطر مسائل مالی به ر‌قابت‌ها اعزام نمی شویم. البته همه رشته‌ها‌ مشکل مالی دارند و این مختص هندبال نیست. مشکل مالی مانع پیشرفت ما می‌شود. اگر مشکل مالی حل شود دیگر مانعی در برابر ما وجود ندارد.

کریمیان درباره همگروه‌های ایران در مسابقات قهرمانی نو‌جو‌ا‌نان و جوانان آسیا، گفت: مسابقات نو‌جو‌ا‌نان به صورت گروهی برگزار می‌شود و ما امید داریم با پیروزی برابر هند و تاجیکستان به نتیجه‌ خوبی برسیم. مسابقات نو‌جو‌ا‌نان نیز پنجم شهریور ماه در هند برگزار می‌شود. تیم ایران با ژاپن، تاجیکستان و میزبان همگروه است و من امید زیادی دارم که بتوانیم در این مسابقات به نتیجه‌ خوبی برسیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.