تاریخ: 2015-07-07 شناسه خبر: 2864

پوشش زن ایرانی باید بیانگر شخصیت و کرامت او باشد

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ عفت شریعتی  در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت افزود: در کشوری زندگی می کنیم که کشور قرآن و عترت و با پشتوانه حدیث شریف ثقلین است.

وی با بیان اینکه پشتوانه خون شهدا استحکام بخش کشور است گفت: هم اکنون ایران در عرصه های مختلف بین المللی نام آور و زبانزد است.

وی اظهار کرد: این سطح بالای علمی و تاثیرگذاری ایران در جهان در شرایطی رقم می خورد که ایران می تواند الگویی برای همه کشورهای اسلامی باشد.

شریعتی گفت: در کشوری زندگی می کنیم که مردمان معقتدی دارد پس می طلبد زنان و دختران این مرز و بوم با حجاب و پوشش متین و برازنده ای که نشان دهنده کرامت انسانی زن مسلمان است در اجتماع ظاهر شوند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه مهم ایران در منطقه و جهان اظهار کرد: همین جایگاه مهم است که موجب شده ایران یک طرف و کشورهای قدرتمند دنیا در طرف دیگر میز مذاکره نشسته اند بنابراین باید قدر این جایگاه و موقعیت را بدانیم.

وی افزود: با در نظر گرفتن این شرایط و جایگاه باید تلاش کنیم همه زیبایی های اخلاقی و معرفتی را در جامعه خود داشته باشیم تا به همه جهانیان نشان دهیم که ماحصل این زیبایی ها دیانت مردم ایران است.

شریعتی با بیان اینکه مادران تربیت کننده فرزندان هستند اظهار کرد: نیازمند این هستیم که زنان و دختران ایران در عرصه های علمی، سیاسی فرهنگی و هنری با تلاش فراوان اما با پوشش و عفاف و متانت لازم ظاهر شوند.

وی گفت: در جامعه اسلامی باید حیا، متانت، وقار، شخصیت و کرامت زن مسلمان در پوشش او نمایان باشد.

وی با اشاره به لزوم تلاش و اقدام بیشتر در جهت توسعه فرهنگ عفاف و حجاب گفت: در این زمینه اصناف و تولید کنندگان پوشاک باید بیش از پیش در تولید پوشش های مناسب وارد میدان شوند و نیاز جامعه را در این زمینه تامین نمایند./ایرنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.