تاریخ: 2015-06-19 شناسه خبر: 288

وزارت ورزش در باره حضور بانوان تصمیم گیرنده نیست

به گزارش ورزش بانوان ، رباب شهریان در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که دیدگاه معاونت بانوان وزارت ورزش درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها چیست، اظها‌ر کرد: موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها بحث مهمی است که وزارتخانه در این باره زیاد ورود پیدا نمی‌کند و تصمیم گیرنده اصلی این موضوع نیز نیست، زیرا اعتقاد دارم نیاز به کار کارشناسی دارد و هنوز به نتیجه‌ مثبتی دست پیدا نکردیم که با اطمینان بگویم این اتفاق در آینده قابل پیش‌بینی است یا خیر؟

وی ا‌ضافه‌ کرد‌: با تمام محدودیت‌ها و مشکلاتی که برای توسعه جایگاه ورزش زنان وجود دارد، اما به ارتقای این جایگاه در برنامه ششم توسعه امیدوارم و یقین دارم با استفاده از نقطه نظرات نخبگان و راهکارهایی که در این نشست مطرح شد، از خروجی آن برای توسعه ورزش بانوان در برنامه ششم استفاده کنیم.

شهریان همچنین در پاسخ به این پرسش که به عنوان معاون امور ورزش بانوان وزارتخانه برای برداشتن موانع و محدودیت‌های پیش روی ورزش بانوان چه اقداماتی انجام خواهد داد، افزود: وظیفه ما در حوزه ورزش بانوان این است که راهکارهای توسعه ورزش بانوان را دنبال کنیم و به سمت و سویی حرکت کنیم که ورزش بانوان بتواند رشد کند. بنا‌بر‌این با برنامه‌هایی که دولت تدبیر و امید دارد، امیدواریم تا شرایط متوازن و یکسانی را برای حضور زنان در تمام صحنه های ورزشی ایجاد کنیم.

معاون امور ورزش زنان در وزارت ورزش و جوانان خاطر‌ نشان کرد: هر کار گروهی که توسط وزارت ورزش و جوانان برای بانوان برگزار می‌شود، نگاه آن حمایتی صرف نظر از نگاه جنسیتی است. من نیز که مسئولیت امور ورزش زنان را در وزارت ورزش و جوانان بر عهده دارم در تمام کار گروه‌ها و جلساتی که در این باره برگزار می‌شود، سعی می‌کنم در تمام مباحث مربوط به قهرمانی، همگانی و توزیع امکانات شرایطی را فراهم کنم تا حق زنان را مطالبه کنیم.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که برای حضور موفق زنان در مسابقات کسب سهمیه المپیک که آیا از نظر اعتباری نیز تمهیدات خاصی اندیشیده شده است یا خیر؟ گفت: ما به دنبال بودجه خوب برای بانوان نیستیم ،‌ بلکه به دنبال آن هستیم که در بحث فدراسیون‌های ورزشی و ستاد بازی‌های المپیک و پارالمپیک، فدراسیون‌ها گزارش کار خود را ارائه دهند و با اعلام اسامی ورزشکاران اعزامی زن و مرد بر اساس برنامه‌هایی که برای ورزشکاران خود دارند، بودجه و اعتبارات به آنها تخصیص پیدا می‌کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.