تاریخ: 2015-07-08 شناسه خبر: 2930

اسکی روی چمن بانوان در حال انقراض است!

اسکی

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات جام جهانی اسکی روی چمن در حالی مردادماه برگزار می شود که ممکن است یک شرکت کننده ایرانی نیز رقابت نکند.

پیست بین المللی دیزین در تهران راه اندازی شده اما هیچ اسکی باز ملی پوشی حق تمرین در این پیست را ندارد و طبق دستور مسئولان فدراسیون هر کس باید در شهر خودش تمرین کند تا اگر در مسابقات لیگ نتایج خوبی کسب کرد جواز حضور در رقابت های جام جهانی را به دست آورد، آن هم در شرایطی که تنها در چند استان ایران پیست اسکی وجود دارد.

اکنون این چند پرسش مطرح می شود که این اسکی بازان باید در کدامین پیست تمرین کنند؟! مگر امکاناتی دارند که به اسکی کردن روی چمن دل خوش کنند و در میدان مسابقه عملکرد خود را بسنجند؟

در همین راستا «بهاره خیرخواه» نایب رئیس بانوان این فدراسیون در گفتگو با خبرنگار سایت ورزش بانوان، گفت: استقبال کمی از مسابقات اسکی روی چمن می شود زیرا آسیب دیدگی در این رشته زیاد است و به همین دلیل ورزشکاران کمی در این رشته فعالیت می کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا هیچ ورزشکاری حق تمرین در پیست بین المللی دیزین را ندارد، افزود: بر اساس صحبت هایی که انجام گرفته، هر ورزشکاری باید در شهر خود تمرین کرده و در مسابقات لیگ شرکت کند تا بهترین فرد جواز حضور در مسابقات جام جهانی را کسب کند.

نکته جالب این قضیه این است که به گفته خیرخواه تنها در چند استان محدود ایران پیست اسکی وجود دارد و این ورزشکاران مشخص نیست باید در کدام پیست خود را آماده کنند و اصلا با چنین شرایطی اسکی بازی باقی می ماند؟!

از طرف دیگر خیرخواه می گوید: مسابقات لیگ برگزار شده و در روز اول هیچ شرکت کننده خانمی شرکت نکرده است، با این اوصاف خطر انقراض نسل اسکی بازان روی چمن وجود دارد و ممکن است مسابقات جام جهانی اسکی روی چمن بدون شرکت کننده خانم ایرانی برگزار شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.