تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 2933

برای قهرمانی در المپیک و مسابقات جهانی باید جاه طلب باشیم

 

مهدی کامرانی

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی دو ملی پوش ایران که چندین بار سابقه قهرمانی با تیم مهرام را در لیگ داشته‌اند، در خصوص صحبت‌های کامرانی واکنش نشان دادند و معتقد بودند که او با این صحبت‌ها قهرمانی این تیم را زیر سؤال برد.

به همین بهانه و به بهانه حضور تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک، به سراغ کامرانی رفتیم و نظرات وی را در خصوص مسائل مختلف جویا شدیم.
در چند روز گذشته انتقادهایی در خصوص قهرمانی‌های ناسالم لیگ داشتی و صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی در خصوص صحبت هایت واکنش نشان دادند. صحبتی در این خصوص نداری؟
این موضوع از نظر من ادامه دار است و می‌خواهم به این موضوع بیشتر بپردازم، باید بگویم که برخی از رسانه‌ها به دنبال آن هستند تا بازیکنان را به جان یکدیگر بیندازند. در حال حاضر تیم ملی بازی‌های حساسی در پیش دارد به این دلیل مجبورم صحبتی در این خصوص نداشته باشم و حرف‌هایم را بعد از اتمام مسابقات تیم ملی خواهم زد.
برخی از کارشناسان معتقدند که با هم گروهی تیم ملی ایران با تیم‌های مالزی، ژاپن و تیمی از جنوب آسیا که تاکنون این تیم معرفی نشده، کار تیم ملی برای کسب سهمیه راحت است.
درست است که تیم ملی در گروه ساده‌ای قرار گرفته اما نباید به سادگی از این موضوع بگذریم. در مسابقات گذشته نیز برخی از تیم‌ها را ساده گرفتیم اما همین تیم‌ها برای ما مشکل ساز شدند. ما در بازی‌های آسیایی کره جنوبی تا مرز شکست مقابل ژاپن پیش رفتیم و تا دقایق پایانی از این تیم عقب بودیم اما در نهایت به سختی توانستیم ژاپن را شکست دهیم. در دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا که در فیلیپین برگزار شد نیز تا مرز شکست مقابل اردن پیش رفتیم اما در نهایت پیروز از زمین خارج شدیم. این موضوع نشان می‌دهد که تمامی تیم‌ها خطرناک هستند و به هیچ وجه نباید آنها را دست‌کم بگیریم.
چین میزبان مسابقات قهرمانی آسیاست و قطعاً اصلی‌ترین حریف ما برای قهرمانی به حساب می‌آید.
چین تیمی عنوان دار در آسیا به حساب می‌آید و تمام برنامه آنها برای قهرمانی در این مسابقات و کسب سهمیه المپیک است به همین دلیل با کسب میزبانی با تمام قدرت در این دوره از مسابقات حاضر خواهد شد.
فصل قبل در لیگ چین حضور داشتی، این تیم را می‌توان رقیب اصلی ایران برای کسب قهرمانی در مسابقات آسیایی دانست؟
هر تیم چینی دو بازیکن بالای 2 متر در اختیار دارد چینی ها می‌خواهند با بالا بردن سطح شان برخی از بازیکنان را به NBA ببرند و لیگ این کشور به دلیل حضور بازیکنان باکیفیت از سطح بالایی برخوردار است که این موضوع در کیفیت بازیکنان تیم ملی این کشور تأثیر فراوانی دارد. چینی‌ها لیگ پویایی دارند و در حال حاضر نیز مشغول تولید بچه غول هستند و هدف‌شان پرورش بازیکنان بلند قد است.
شانس المپیکی شدن تیم ملی بسکتبال چقدر است؟
شانس خوبی برای رسیدن به این مهم داریم در صورتی که پیشرفت دیگر تیم‌ها را ببینیم. زمانی تیم ما در آسیا شکست ناپذیر بود و هدف نسل پیشین بسکتبال، قهرمانی در آسیا و کسب سهمیه المپیک بود اما هم‌اکنون نسل گذشته به این هدف خود رسیده است، پس از این باید هدف ما کسب مقام در مسابقات جهانی و المپیک باشد موضوعی که می‌تواند برای ما محقق شود. بازیکنان تیم ملی تجربه خوبی دارند و می‌توانند از این تجربیات برای کسب مقام در المپیک استفاده کنند. برای رسیدن به اهداف بالاتر باید جاه طلب باشیم و تنها در این صورت است که می‌توانیم در آینده در سطوح جهانی نیز به موفقیت دست یابیم.
نظرت در مورد درک باوئرمن، سرمربی آلمانی و جدید تیم ملی بسکتبال ایران چیست؟
چیزی در خصوص این مربی نشنیده‌ام اما این را می‌دانم که یک تیم از مربیان خوب کشورمان مأمور انتخاب سرمربی جدید شده‌اند و این مربی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردند./روزنامه ایران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.