تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 2963

پنج بانوی آلیش کار استان مرکزی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

 بانوان آلیش کار

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ بیتا آرستی روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چهار نفر از این آلیش کاران به عنوان ورزشکار و یک نفر به عنوان مربی به این اردو دعوت شده اند.

وی بیان کرد: سمیرا ناسنجین در وزن 55 کیلوگرم، زهرا محمودی در وزن 60 کیلوگرم، لیلا سالاروند در وزن 70 کیلوگرم و سعیده رحیمی در وزن 75+ کیلوگرم بانوان ورزشکار و فراست مبتدی مربی آلیش کار این استان است که به پنجمین اردوی تیم ملی این رشته ورزشی دعوت شده اند.

رییس گروه توسعه امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: این اردو از 16 تیرماه جاری در تهران آغاز شده و تا 20 تیرماه ادامه دارد و این افراد بالافاصله به اردوی مشترک تیم ملی در بلاروس اعزام می شوند.

آرستی اظهار کرد: این اردو به منظور برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی آلیش برگزار می شود.

وی گفت: مسابقات آسیایی آلیش 15 و 16 مرداد ماه امسال به میزبانی ایران در تهران و مسابقات جهانی 20 مهرماه در لهستان برگزار می شود.

ورزش آلیش یا کشتی با شال از سال های بسیار دور به صورت یک کشتی سنتی در کشورهایی از جمله قرقیزستان، ازبکستان، ایران، لیتوانی، قزاقستان، و کل آسیای میانه دارای ریشه بوده و در سرزمین پهناور ایران در مناطقی از جمله استان خراسان، گلستان و مازندران دارای آثار دیرینه است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.