تاریخ: 2015-07-09 شناسه خبر: 2967

انتقاد از به‌کارگیری زنان توانمند در مسئولیت‌های نامتناسب

زنان

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛  محترم خسروی چهارشنبه شب در نشست هم‌اندیشی فعالان سیاسی و صاحب‌نظران علمی و دانشگاهی کردستان با نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی، زنان بار زیادی بر دوش دارند.

وی شتاب‌گیری توسعه در جامعه را نیازمند زنان توانمند دانست و گفت: تربیت هدفمند را تنها مادرانی که متعهد و دارای افق‌های باز باشند، می‌توانند انجام بدهند.

این فعال امور بانوان تصریح کرد: آنها قادر به انتقال ارزش‌های مثبت به فرزندان خود خواهند بود و سعادت جامعه در گرو بهره‌مندی از مادران اندیشمند و توانمند است.

خسروی با تأکید بر اینکه تولید فکر باید برای توسعه جامعه باشد، خاطرنشان کرد: افراد توانمند دارای شخصیتی بلوغ یافته و مرد عمل هستند.

وی سکوت را ویژگی بارز زنان توانمند عنوان کرد و گفت: به همین دلیل، این‌گونه زنان کمتر دیده می‌شوند و این موضوع مشکل‌آفرین است.

این فعال امور بانوان از به‌کارگیری زنان توانمند در پست‌ها و مسئولیت‌های مغایر با استعداد و توان آنها انتقاد کرد و این کار را موجب فرسایش روحی و روانی دانست.

خسروی با گلایه از اینکه به افراد توانمند، امتیازات ویژه داده نمی‌شود، تصریح کرد: آنها زندگی را بر خود دشوار می‌کنند تا زندگی برای دیگران، آسوده باشد.

وی خواستار استفاده از زنان توانمند در فضای متناسب با آنها شد و افزود: باید به ظرفیت‌های این زنان، سمت و سوی لازم داده شود و می‌توان در این راستا به برگزاری برنامه‌هایی چون برپایی نمایشگاه‌های توانمندی زنان اقدام کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.