تاریخ: 2016-07-10 شناسه خبر: 30141

جان باختن این مرد حین اجرای مراسم گاوبازی

مراسم گاوبازی در اسپانیا

یک گاوباز اسپانیایی به نام ویکتور باریو که 29 سال داشت حین اجرای برنامه گاوبازی به دلیل حمله شدید گاو جانش را از دست داد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ یک گاوباز اسپانیایی به نام ویکتور باریو که ۲۹ سال داشت حین اجرای برنامه گاوبازی به دلیل حمله شدید گاو جانش را از دست داد. برنامه گاوبازی یا همان نبرد میان گاو و گاوباز اسپانیایی به طور زنده از تلویزیون این کشور در حال پخش بود. این گاو بیش از اینکه به ویکتور حمله کند و شاخش را در سینه‌اش فرو کند، او را به هوا پرتاب کرده بود و به همین دلیل شدت ضربه و صدمه وارد شده به حدی زیاد بود که این گاوباز اسپانیایی در دم جان باخت.

این اولین بار ظرف ۳۰ سال گذشته است که یک گاوباز حرفه‌ای به هنگام اجرای برنامه مورد حمله گاو قرار گرفته و جان خود را از دست می‌دهد.

گزارش‌های منتشر شده از مسئولان برگزار کننده این مراسم حاکی از این بوده که حتما این گاو را به دلیل بروز این حادثه جبران ناپذیر خواهند کشت.

گفتنی است؛ ماریانو راخوی، نخست‌وزیر اسپانیا، در توییترش این حادثه را تسلیت گفته است.

این مراسم گاوبازی که فستیوال سن فرمین نام دارد هرساله از روز ششم تا چهاردهم جولای در شهر پامپلونای اسپانیا برگزار می‌شود. همه ساله حدود ۲۰۰۰ هزار مراسم گاوبازی در اسپانیا برگزار می‌شود. در برنامه گاوبازی نبرد ماتادور ( گاوباز ) با گاو معمولا با مرگ گاوها به پایان می‌رسد. از این رو مدافعان حقوق حیوانات با این وزرش یا سرگرمی مخالف هستند. اینبار یک گاو باعث مرگ ماتادور شده و احتمال ممنوع شدن این مراسم سنتی وجود دارد. در سال ۲۰۱۰ میلادی، کاتولونیا دومین منطقه در اسپانیا بود که پس از جزایر قناری برگزاری این مراسم سنتی را ممنوع اعلام کرد.

مراسم گاوبازی در اسپانیا

مراسم گاوبازی در اسپانیا

مراسم گاوبازی در اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *