تاریخ: 2016-07-20 شناسه خبر: 30773

بسکتبالیستی که تناقض بزرگ زندگی‌اش را شکست داد

افسردگی بسکتبالیست استرالیایی

لیز کمبیج ستاره تیم ملی بسکتبال استرالیا و باشگاه اوپالز است. بسکتبال زنان استرالیا جواز حضور در ریو را دریافت کرده و لیز کمبیج بعد از مبارزه با افسردگی حالا با هم تیمی‌هایش عازم ریو خواهد شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ لیز کمبیج ستاره تیم ملی بسکتبال استرالیا و باشگاه اوپالز است. بسکتبال زنان استرالیا جواز حضور در ریو را دریافت کرده و لیز کمبیج بعد از مبارزه با افسردگی حالا عازم ریو خواهد شد.

لیز کمبیج از نوجوانی دچار افسردگی بوده اما سال گذشته که برای تیم بسکتبال شانگهای چین به میدان می‌رفته افسردگی او را اذیت کرده تا اینکه به سراغ یک روان‌پزشک رفته و از او کمک خواسته. در نهایت هم به کمک پزشک روان‌پزشک درمان شده است. حالا با گذاشتن عکسی از بلیط هواپیما برای سفر به ریو و همراهی تیمش در این رقابت‌ها خبرهای خوب به طرفدارانش داده است.

یک خبرنگار در همین خصوص از لیز پرسید: وقتی که شما یک نابغه ورزشی هستید تناقض دارد با اینکه افسرده هم باشید. چطور این دو با هم اتفاق افتاده؟ ستاره ۲۴ ساله بسکتبال زنان استرالیا گفت: من واقعا خسته شده بودم. صبح‌ها نمی‌توانستم از خواب بیدار شوم و سر تمرینات بروم. چرا که من اصلا کل شب را نخوابیده بودم.

لیز کمبیج در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید: مادرم به هیچ وجه از این موضوع و افسردگی من خبر نداشت. حتی مدتی که در خانه بودم و ورزش نمی‌کردم به او چیزی در این خصوص نگفتم. من هیچ دوستی نداشتم و همیشه تنها بودم.

او در خصوص روند بهبودی‌اش تنها به بیان یک جمله کوتاه بسنده کرد و گفت: گاهی لازم است فقط به خودت یادآوری کنی به اندازه کافی زیبا هستی و در مشکلات زندگی انعطاف پذیر باشی.

گفتنی است؛ در تیم ملی بسکتبال زنان استرالیا لیز تنها عضو سیاه پوست تیم است. ماه فوریه سال جاری یکی از هم تیمی‌های لیز به نام آلیس کونک عکسی را در صفحه شخصی اینستاگرام خود منتشر کرده بود که در آن صورتش را سیاه کرده و لباس کهنه به تن دارد.

لیز بعد از دیدن این عکس پستی را در توییتر خودش با ۲۲ هزار فالوور منتشر کرد و گفت: از کار هم تیمی‌های خودم شوکه شده‌ام.

آلیس کونک هم بلافاصله بعد از این پست، یک عکس مشابه با قبلی که دیگر صورتش در آن سیاه نبود در صفحه خودش قرار داد و از لیز عذرخواهی کرد. او اعلام کرده قصد توهین به کسی را نداشته است.

افسردگی بسکتبالیست استرالیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.