تاریخ: 2015-07-11 شناسه خبر: 3099

مرندي: نيامده‌ام جاي کسي را بگيرم

 

والیبال

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ اين مسئله اميد مرندي ليبروي 29 ساله قزويني تيم ملي را براي تحقق يک رويا دوچندان کرد. اما وقتي مرد صربستاني ليست نهايي‌اش را رو کرد نامي از مهدي که البته بيشتر با نام مستعار سيامک صدايش مي‌کنند در ليست ديده نشد. غافل از اين‌که قرار بود سرنوشت مرندي براي تبديل شدن به يکي از مهره‌هاي فيکس تيم ملي نه در ايران که در روسيه رقم بخورد.

عملکرد ايران در اين دوره از رقابت‌ها را چطور ديديد؟

درست است که ما سال قبل چهارم ليگ جهاني شديم اما امسال در حالي به ششمي اکتفا کرديم که در گروه سختي بوديم. تک‌تک ما تلاش کرديم نتيجه دوره قبل را تکرار کنيم اما واقعا نتوانستيم. به نظر من اگر تيم ديگري جاي ما با 3 قهرمان نامدار همگروه بود حتي نمي‌توانست 5 امتياز هم بگيرد اما ما 18 امتياز در اين گروه گرفتيم. روسيه بزرگ را با 6 امتياز کامل در کشورش شکست داديم و از آمريکا در ايران 6 امتياز گرفتيم. ضمن آن‌که ايران تنها تيمي بود که موفق شد در اين دوره از رقابت‌ها از بازي‌هاي خارج از خانه خود 7 امتياز بگيرد. پس فکر مي‌کنم ما کار بزرگي انجام داديم. اين را هم مدنظر داشته باشيد که ما به تيم کوچکي نباختيم و اگر از مرحله گروهي صعود نکرديم به خاطر باخت به تيمي بود که سال قبل قهرمان جهان شده بود. (لهستان).

اولين تجربه حضورتان در ليگ جهاني چطور بود؟

تجربه سختي بود چون من بازيکن تيم‌هاي ملي نوجوانان و جوانان نبودم. من به تيم ملي بزرگسالان آمدم و در اولين تجربه حضورم در ليگ جهاني زماني به تيم اضافه شدم که بايد با قهرمان المپيک بازي مي‌کرديم؛ بنابراين شرايط برايم بسيار سخت بود اما از آنجا که همه از کادر فني گرفته تا بقيه بازيکنان به خصوص سعيد معروف، مهدي مهدوي و عبدالرضا عليزاده به من کمک کردند، استرسم بسيار کم شد. بازي با روسيه را که گذراندم، اعتماد به نفسم بالا رفت.

پس با اين حساب اگر استرس شما کاملا از بين مي‌رفت شايد مي‌توانستيم نام شما را در بين بازيکنان برتر و منتخب FIVB ببينيم.

ان‌شاا… البته براي قرار گرفتن نامم در بين برترين‌هاي ليگ جهاني برنامه دارم. البته اگر خدا بخواهد و عمري باقي باشد.

نام شما در آخرين لحظات قبل از شروع سفر تيم ملي به ليگ جهاني از ليست خط خورد. چه شد که به يک‌باره در روسيه به ترکيب اضافه شديد؟

هرچه در اين مدت اتفاق افتاد همه بر اساس نظر کادر فني بود. کادر فني بود که تصميم گرفت من با تيم به تورنمنت‌هاي فنلاند و چک نروم و حتي در بازي‌هاي خارج از خانه با آمريکا و لهستان حضور نداشته باشم اما مصدوميتي که براي فرهاد ظريف پيش آمد باعث شد کادر فني به اين نتيجه برسد که من به جاي او در روسيه بازي کنم. اين نظر کادر فني است و من اصلا سعي ندارم روي آن مانور دهم.

وقتي به يک‌باره به روسيه فراخوانده شديد دچار استرس دوجانبه نشديد؟ هم به لحاظ فرصتي که براي اولين حضورتان در ليگ جهاني فراهم شده بود و هم اين‌که بايد جاي بازيکن بزرگي مثل ظريف را پر مي‌کرديد؟

نخير اصلا استرس دوجانبه‌اي نداشتم چون من مي‌دانم جايگاهي که فرهاد ظريف در تيم ملي دارد را هيچ کس ديگري ندارد. ضمن اين‌که هيچ کسي هم نيامده که جاي فرد ديگري را بگيرد. جايگاه، ارزش و محبوبيت فرهاد ظريف براي همه محفوظ است. اين را هم بگويم وقتي به من گفتند به روسيه بروم، فکرش را هم نمي‌کردم که در ترکيب اصلي تيم ملي قرار بگيرم و فکر مي‌کردم عبدالرضا عليزاده در ترکيب باشد اما خدا را شکر شرايطي ايجاد شد که من توانستم به تيم ملي کمک کنم. ضمن اين‌که من نيامده‌ام که جاي کسي را بگيرم.

منظورتان چيست که نيامده‌ايد جاي کسي را بگيريد؟

ببينيد من فقط جاي خودم هستم. همانطور که يک دوره فرهاد ظريف ليبروي تيم بود، قطعا يک دوره هم عليزاده خواهد بود و بعد از آن هم ديگران. يک دوره هم من آمدم و هر وقت کادر فني بخواهد خواهم رفت. اين جايگاه‌ها براي انسان ماندني نيست. ضمن اينکه ظريف و عليزاده استثناهاي واليبال ايران هستند. همانطور که گفتم من اصلا فکر نمي‌کردم فيکس تيم ملي شوم ولي کواچ به من اعتماد کرد و فکر مي‌کنم که توانستم پاسخ اين اعتماد را به خوبي بدهم.

بحثي در خصوص برگشت فرهاد ظريف مطرح شده؟

اطلاعي ندارم چون دوست دارم سرم به کار خودم باشد. اگر برگردد خوشحال مي‌شوم از تجربيات او استفاده کنم./روزنامه خراسان ورزشی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.