تاریخ: 2016-08-01 شناسه خبر: 31669

سایت ورزش بانوان حامی بانوان المپیکی ایران؛

با لیلا رجبی در مسیر المپیک ریو

لیلا رجبی

4 روز دیگر بازی‌های المپیک 2016 در شهر ریوی برزیل آغاز خواهد شد؛ سایت ورزش بانوان قصد دارد تا آغاز این رقابت‌ها با معرفی بانوان ورزشکار المپیکی کاروان ایران به استقبال این رویداد بزرگی ورزشی برود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ حدودا ۹ سال است که دیگر کسی لیلا را تاتسیانا ایلیوشچانکا صدا نمی‌زند. بانوی پرتاب‌گر وزنه روس که برای کشور محل تولدش چند مقام بین‌المللی بدست آورده بود؛ این بانوی ورزشکار با ملیت روس سال ۲۰۰۵ حین برپایی اردوی تیم ملی ایران در مینسک بلاروس با پیمان رجبی دونده سرعت ایران آشنا شد. تاتسیانا ایلیوشچانکا و پیمان رجبی دو سال بعد از آشنایی با یکدیگر ازدواج کردند. او تابعیت ایران را پذیرفت، مقیم بوشهر شد و نام لیلا رجبی را برای خود برگزید. لیلا طی مراسمی در حضور حجت السلام ایمانی خطیب جمعه بوشهر به دین اسلام گروید. او بلافاصله برای فروپاشی رکوردهای قدیمی ایران دست به وزنه شد.

لیلا رجبی بعد از گذشت ۹ سال، یک ایرانی تمام عیار شده با گذشت این زمان با اینکه لحجه روسی دارد اما به راحتی فارسی صحبت می‌کند. حالا این بانوی ۳۳ ساله با ملیت ایرانی دست به افتخار آفرینی‌هایی می‌زند که پیش از این در ایران به چشم نخورده بود. تا قبل از گرفتن تابعیت ایران توسط لیلا، دوومیدانی زنان ایران فقط دو مدال آسیایی در فضای باز داشت: سال ۱۹۷۳ مریم صدارتی در پرش ارتفاع و سال ۲۰۰۷ لیلا ابراهیمی در ماده سه هزار متر با مانع سوم شده بودند.

لیلا رجبی و پیمان رجبی همسرش

لیلا رجبی در کنار همسرش

لیلا که فارق‌التحصیل رشته تربیت بدنی است برای داشتن شرایط بهتر تمرینات خیلی زود از بوشهر به تهران آمد. رکورد شکنی‌های لیلا رجبی، افتخارات و مقام‌هایی که تا به حال چه در مسابقات داخلی و چه بین‌المللی کسب کرده به حدی رسیده که سخت می‌توان آمار آنها را شمارش کرد.

سهمیه المپیک ۲۰۱۲ لندن را به دست آورد و تنها نماینده زن ایران در رشته دوومیدانی بود که این مسئله در المپیک ریو هم تکرار شد. لیلا رجبی در المپیک لندن از مصدومیت رنج می‌برد و به دور از آمادگی آرمانی در رده بیست و یکم قرار گرفت. حالا در دومین المپیکش با تجربه بیشتری در دایره پرتاب می‌ایستد.

لیلا رجبی اولین ورزشکار بانوی ایرانی بود که موفق به کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ شد. در مسابقات پرتاب وزنه به میزبانی کازانف قزاقستان با کسب مدال طلای این رقابت‌ها جواز حضور در بازی‌های المپیک ریو را به دست آورد.

مدت‌هاست که مربی او همسرش است پیمان رجبی همواره کنار لیلا بوده و سهم بزرگی در افتخارات بی‌شمار لیلا دارد اما متاسفانه به دلایل نامعلوم مسئولان کمیته ملی المپیک پیمان رجبی را همراه همسرش به ریو اعزام نخواهند کرد.

لیلا در خصوص میزان آمادگی‌اش برای حضور در برزیل می‌گوید: « تمام تلاشم را می‌کنم تا در مسابقات المپیک به فینال رقابت‌ها دست پیدا کنم و رکورد خوبی را برای ایران بدست بیاورم. در حال‌ حاضر شرایط خوبی دارم و حتما در ریو بهتر از لندن را کسب می‌کنم. »

سایت ورزش بانوان برای لیلا رجبی بهترین ورزشکار زن تاریخ دوومیدانی ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *