تاریخ: 2015-07-11 شناسه خبر: 3203

وضعیت اشتغال بانوان مطلوب نیست

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ محمود ربیعی در مراسم تکریم ومعارفه مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری گلستان با بیان اینکه برای حل مشکلات بانوان نیازمند جنبش عظیم آنان هستیم، اظهارکرد: اگر چه 43 درصد کارمندان دولت را بانوان تشکیل می دهند، اما 55 درصد دانش آموختگان دانشگاهی از بین بانوان نشان می دهد که باید به موضوع اشتغال آنها توجه شود.

 

وی با تاکید بر افزایش اعتماد به نفس در بین بانوان اضافه کرد: زنان می توانند در اقتصاد، آموزش و پرورش و سایر بخش های جامعه نقش آفرینی کنند و سبب رشد و توسعه شوند.

 

ربیعی به نگاه نورانی قرآن و پیامبر اکرم(ص) که نگاهی عقلایی و انسانی به مقوله زنان است، اشاره کرد و افزود: در سال های پس از انقلاب این تفکر کاملاً جا افتاده و رشد یافته و ظهور و بروز بانوان به گونه ای محسوس سبب تحرک جامعه شده است.

 

به گفته وی از سال 57 و انقلاب شکوهمند اسلامی تا به امروز تفاوت معنادار موفقیت زنان در عرصه‌های مختلف جامعه و بویژه در عرصه دانشگاه و قشر دانشجو نشانه موفقیت این نگاه متعالی بانوان بوده است.

 

معاون استاندار گلستان تصریح کرد: خوشبختانه نگاه دولت تدبیر و امید و حامیان آن در راستای حمایت از امور بانوان بوده و معتقدیم اگرچه اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته اما برای رسیدن به حد اعلا در حل مشکلات و معضلات باید به جای حالت راه رفتن ، حالت پرش داشته باشیم.

 

ربیعی خطاب به بانوان و با اشاره به توانمندی های گسترده آنان اظهار کرد: در بسیاری از مواقع آقایان حاضر نیستند قدرتی را که دارند به بانوان منتقل کنند و زنان باید با اثبات شایستگی های خود آن را احراز کنند.

 

فائزه عبداللهی مدیر پیشین اداره کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان نیز با اشاره به ظرفیت های بالای بانوان در مشارکت های جامعه، گفت: در طول 13 ماه گذشته تلاش کردیم در حوزه زنان از تمام ظرفیت های روستایی و شهری استفاده کرده و مجموعه زنان را در شهرداری ها و دهیاری ها فعال کنیم.

 

در این مراسم دکتر کلثوم غفاری از استادان دانشگاه فرهنگیان و عضو انجمن اسلامی دانشجویان شبه قاره به عنوان سرپرست جدید اداره کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان معرفی شد.

 

فائزه عبداللهی مدیرکل سابق امور زنان وخانواده استانداری گلستان اخیرا و در پی استغفای یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به عضویت این نهاد درآمده است./ایسنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.