تاریخ: 2015-07-11 شناسه خبر: 3205

زیبایی حقیقی یک زن چیست

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ بسیاری از زنان تصور می‌کنند که کلید زیبایی آنها در کیف لوازم آرایش آنها پنهان شده است. هزار و یک دلیل به این تصور اشتباه دامن می‌زند؛ مردم بر اساس ظاهر افراد درباره آنها قضاوت می‌کنند، فرهنگ عوام و رسانه‌های اجتماعی به این قضاوت مهر تأیید می‌زند و در کمال تأسف، تجارت جهانی لوازم آرایش برای کسب درآمد روز افزون، تأثیر معجزه آسای محصولات خو را در بوق و کرنا کرده و به تبلیغ این محصولات می‌پردازند. اما واقعیت چیز دیگری است، زیبایی حقیقی چیزی در ورای رنگ رژ لب، ریمل و سرخی رژگونه شما نهفته شده است. این هفت فاکتوری که در این مقال به آنها خواهیم پرداخت، چنان تأثیر شگرفی برزیبایی شما دارد که محال است آرایش بتواند به گرد پای آن برسد.

  1. اشتیاق: یک زن، بدون اشتیاق خیلی کسل کننده است. گاهی زندگی بسیار بی‌رحم است  و قادر است ما را در یک چشم برهم زدن، زیر چرخ‌های سنگین خود له کند. گاهی برای یک زن بسیار دشوار است تا بار مشقت‌هایی که متحمل می‌شود را سبک کند و به اموری که حقیقتا از آن لذت می‌برد، بپردازد. اما اگر یک زن از شعله‌های شور و هیجانش غفلت کند به موجودی منفعل بدل خواهد شد. یک زن اگر زمانی را به خودش اختصاص دهد و از آن زمان لذت برد به گوهر گران‌بهای زندگی پی‌برده و شور و اشتیاقی برای گذر عمر خواهد یافت. یک زن اگر فرصت‌هایی که زندگی در اختیارش قرار می‌دهد، به درستی بهره‌مند گردد، شایشته تحسین همسرش و اطرافیانش خواهد بود. می‌خواهید که دلیلش را بدانید؟ شور و هیجان واگیردار است تلاش بک نفر برای تحقق رویاهایش، زیباترین تجریه بشر در طول تاریخ است.
  2. مهربانی و شفقت: یک زن بی‌عاطفه، شاید خودش را دوست داشته باشد و از خودش راضی باشد، اما آیا دیگران هم دوستش خواهند داشت؟ فقط کافی است تصور کنید، اگر کسی عاجز از دوست داشتن دیگران باشد چه کسی او را دوست خواهد داشت؟ مادر، همکار، مشاور و یا دوست فرقی ندارد که کدام از اینها هستند، شفقت و مهربانی جزء لاینفک همه این زنان است که در عین حال پایه‌های رابطه را مستحکم می‌کند. به همین دلیل زنان خودخواه و مشهور که تصویرشان با آن همه نقش و نگار روی جلد مجله‌ها نقش بسته، برای اکثر مردان جذاب نیستند. واقعیت این است که زنی که خودش را دوست بدارد، بیش از دیگران لایق دوست داشته شدن از سوی دیگران و دوست داشتن دیگران است. این همان زیبایی حقیقی است که می‌توان به آن بالید و البته از اعماق وجود یک زن نشأت می‌گیرد. عشق ورزیدن و راه و رسم عاشقی، ارزش یک زن را تعیین می‌کند نه مضایقه آن از دیگران!
  3. خرد و اندیشمندی: افسانه‌ای در فرهنمگ غربی می‌گوید» « زنان زیبا، باهوش نیستند. در واقع این پندار غالب، حکمی دو پهلو است، چون اشاره‌ای ضمنی به نازیبا بودن زنان باهوش است. این یک سناریوی دو سرباخت است. اگر زنی تمام وقت خود را صرف جذابیت و زیبایی خود کند، پیشرفتی حاصل نخواهد کرد و اگر فقط خود را وقف تحصیل علم کند از زیبایی و جذابیت غافل می‌شود. زنی که وقتی را به پرورش ذهنش اختصاص ندهد، همچون نویسنده‌ای است که وقتی برای خواندن کتاب ندارد. هر انسانی بدون خرد و اندیشه، همچون فریادی اس که می‌گوید: نیازی نیست که من جهان را درک کنم، جهان باید من را درک کند! اما کار دنیا به همین سادگی‌ها نیست. گر چه جذابیت و زیبایی فقط در کسب دانش و حقیقت خلاصه نمی‌شود اما برای ادامه هستی، ضروری است معرفت کلید اختیار و قدرت است و اختیار و قدرت کلید جاذبه!
  4. حس سرزندگی و نشاط: هیچ کس به افراد افسرده علاقه‌ای ندارد. البته منظور این نیست که همیشه باید ساده لوحانه خوش بین بود. لحظاتی در زندگی هست که زنان هم درست مانند مردان، حس ناامیدی را تجربه می‌کنند. اما نکته اینجاست که حس ماجراجویی و قدرشناسی برای همه نعمت‌هایی که به ما ارزانی شده، بسیار جذابتر از گرفتار روزمرگی شدن و زندگی را باری تحملی بر دوش تصور کردن است. اگر یک زن به اندازه کافی سرزنده نباشد که با فرزندش بیرون رفته و تفریح کند یا آهنگ مورد علاقه‌اش را زیر دوش زمزمه کند، چه کسی رغبت می‌کند که او را همراهی کند؟ فرزندانش حتی جرأت حرف زدن با او را نخواهند داشت و همسرش هم جرأت نزدیک شدن به او را ندارد.
  5. غلبه بر شکست‌ها: برای یک زن هیچ چیز زیباتر از غلبه بر مشکلات و شانه خالی نکردن از زیر سختی‌‌ها نیست. تفاوتی ندارد که این سختی در زمینه شغلی، ازدواج و یا سلامت جسمانی زن باشد. جهان عاشق زنان مبارز است. سوء تفاهم نشود، این به معنای درگیری دائم با دیگران و یا باورهای فمنیستی مطلق نیست. درگیری درباره شام مورد علاقه یا فیلم محبوبتان نه تنها زیبا نیست که ابداً در شأن شما نیست. خلی هم بچگانه است. غلبه بر شکست‌ها به معنی کنترل کردن دیگران یا از کف دادن اختیار نیست، بدین معناست که زندگی هیچ گاه قادر به شکست یک زن نخواهد بود، مگر اینکه خودش مغلوب شن را بپذیرد. زیبایی واقعی برای یک زن آن است که هیچ شکتسی او را از پای درنیاورد و مغلوبش نکند.
  6. جرأت و اعتماد به نفس: حال که صحبت از زیبایی شد باید از افتخارات زنان صحبت شود. البته بین فخرفروشی و اعتماد به نفس از زمین تا آسمان تفاوت است. فخر فروشی عامرانه از خود تعریف بی‌جا کردن و از خود متشکر بودن است، تا جایی که دیگران او را از خودراضی می‌نامند. تعریف و تمجید از خود برای جلب توجه دیگران، فقط خودخواهی نیست بلکه امری ناپسند است. اما اعتماد به نفس چیزی فراتر از تعریف و تمجید از خود و جلب توجه دیگران به چهره، نوع صحبت و افکار و اعمال ما است. اعتماد به نفس، مایه افتخار یک زن است، زنی که افتخاراتش و اعتماد به نفسش وابسته به تعریف و تمجید و جلب توجه دیگران نیست، بسیار جذاب‌تر  از زنی است که دست به هر کاری می‌زند که تأییدش کنند.
  7. نیرو و انرژی : در نهایت مهم‌ترین خصوصیت یک زن زیبا که به طور خلاصه متأثر از تمام عوامل بالاست، انرژی است. زنی که سرزندگی بی نظیری برای زندگی دارد، همچون بت، باید پرستیده شود. باید مجسمه‌اش را از سنگ یا حتی از برنز که دوام طولانی دارد، ساخت. زنی که با تلاش بسیار آرزوهایش را تحقق می‌بخشد دل سوز و مهربان است، عاقل و فهیم است و در عین حال دلیر و قوی و شکست‌ها مانعی برای پیشرفت او نخواهد بود و ارزش وجودی خود را می‌شناسد در نهایت نیرو و انرژی درونش روح حیات را به اطرافیانش و چیزهایی اطرافش می‌دمد، زیبای حقیقی است./ طنین یاس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.