تاریخ: 2015-07-11 شناسه خبر: 3217

فدراسیون تیراندازی به دنبال مربی خارجی تپانچه است

تیراندازی

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ دختران تیرانداز ایران در مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان خوش درخشیدند و دو مدال طلای خوش رنگ را از این آوردگاه به دست آوردند.

نجمه خدمتی، جوان نخبه ایرانی است که توجه همگان را به خود معطوف کرد. وی که در بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی طلایی شد و مورد توجه قرار گرفت در رقابتهای دانشجویان جهان نیز صاحب نشان طلای تفنگ بادی شد.

رکورد ایران را که متعلق به الهه احمدی بود جابجا کرد و در تفنگ سه وضعیت نیز مدال برنز گرفت تا لازلو، سرمربی تیم ملی تفنگ ایران تصمیم بگیرد وی را در ترکیب این ماده نیز قرار دهد. مه لقا جام بزرگ، دیگر تیرانداز کشورمان نیز در تفنگ 50 متر درازکش طلایی شد و رکورد ایران را به میزان 3/3 امتیاز جابجا کرد. این دو نماینده کشورمان جای خالی الهه احمدی را به خوبی پر کرده و تیراندازی ایران را امیدوار کردند که در المپیک 2016 برزیل سهمیه های بیشتری کسب کند.

طاهره علی آبادی، نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: عملکرد نجمه خدمتی فوق العاده بود. وی موفق شد رکورد الهه احمدی را جابجا کند و حضورش در این مسابقات ویژه بود. مه لقا جام بزرگ نیز رکورد خوبی از خود به جای گذاشت و حالا با دلگرمی بیشتری به سوی مسابقات جام جهانی می رویم.

وی افزود: تیراندازان ایران مدت ها در اردو بودند و شرایط اردوی آنها ایده آل نبود، چون تجهیزات کافی نداشتیم، با این وجود به اردوها و مسابقاتی که اعزام شدند در روند کارشان تاثیر گذاشت و ثبات تیم ملی نیز در کسب نتایج موثر بود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی درخصوص اظهارات لازلو، سرمربی تیم ملی تفنگ که اگر تیم ملی به اردوی هانوفر آلمان اعزام نشود نمی توانیم به کسب نتایج خوب در مسابقات جام جهانی آذربایجان امیدوار باشیم، اظهار داشت: لازلو سرمربی تیم ملی هستند و مسئولیت اصلی کار متوجه ایشان است. صحبت هایی که می کند به نفع تیم است. 50 درصد نتایج به دلیل شرایط فنی و 50 درصد دیگر با توجه به شرایط فدراسیون است که در حال حاضر مشکلی نداریم. تیم تیراندازی فقط تا آبان ماه فرصت حضور در مسابقات المپیک را دارد و من و مسئولین فدراسیون با کمیته ملی المپیک مذاکره می کنیم تا مشکلاتی که داریم را برطرف کنیم. مسئولان باید کمک و نگاه ویژه ای به ورزشکاران این تیم داشته باشند، چون هم اکنون به کمک شان نیاز داریم و دوست داریم ورزشکاران احساس کمبود نکنند.

وی همچنین درخصوص صحبت های خدابنده لو، مربی تیم ملی تپانچه نیز گفت: اظهار نظر وی خوب نبود، چون وی مربی تیم ملی است و امکاناتی که برای تیم ملی تفنگ درنظر گرفتیم برای تفنگ هم مهیا کردیم و تنها در ماده خفیف مشکل فشنگ داشتیم. از طرفی به دنبال مربی خارجبی در تپانچه هستیم تا تیم تپانچه هم همانند تفنگ نتایج خوبی به دست آورد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.