تاریخ: 2016-08-07 شناسه خبر: 32212

علت تکرار ناکامی ندا شهسواری در المپیک ریو؛ بی توجهی فدراسیون در اعزام به موقع مربی!

ندا شهسواری در المپیک ریو 2016

سیما لیموچی مربی بانوی المپیکی پینگ پنگ کشورمان، در امارات به دلیل تاخیر در پرواز نتوانست به موقع خودش را به سالنی که مسابقه شهسواری با حریف بلاروسی در حال برگزاری بود، برساند.

به گزارش سایت ورزش بانوان، چند ماه پیش از شروع رقابت‌های المپیک، فدراسیون تنیس روی میز اعلام کرده بود سیما لیموچی به برزیل اعزام نمی شود که با پیگیری دفتر ریاست جمهوری قرار شد او  به به همراه فاطمه کیوانی نایب رئیس بانوان فدراسیون به برزیل برود، اما لیموچی در امارات به دلیل تاخیر در پرواز نتوانست به موقع خودش را به سالنی که مسابقه شهسواری با حریف بلاروسی در حال برگزاری بود، برساند.

این مسئله موجب شد بسیاری از کارشناسان نبود سرمربی را دلیل حذف زود هنگام بانوی پینگ پنگ باز کشورمان از رقابت‌‌‌‌های المپیک بدانند. البته قطعا این گفته‌ها بی ربط با حذف زود هنگام شهسواری از مسابقات المپیک نیست. اینکه چرا مسولان فدراسیون از همان اول قصد نداشتند ندا شهسواری را همراه با مربی‌اش به المپیک بفرستند، سوالی است که مسولان تنیس روی میز پاسخگو آن نبوده و نیستند. البته داستان تنها اعزام شدن شهسواری به مسابقات،  فقط به المپیک ریو ختم نمی شود. او در المپیک لندن و چندین رقابت بین المللی دیگر نیز بدون مربی در مسابقات حاضر شده است.

بدون شک شهسواری در کنار مربی‌اش می توانست بهتر از المپیک لندن نتیجه بگیرد، چرا که به هر حال دومین حضورش را در رقابت‌های المپیک تجربه می کرد و انتظارات از او بیش تر شده بود. البته می دانیم که این ورزشکار با اخلاق کشورمان تمام تلاشش را به کار گرفت تا در برابر حریفش پیروز شود این را می توان از  تلاش او در بازی با حریف بلاروسی به خوبی متوجه شد. اما متاسفانه بی توجهی ها برخی از مسولان ورزش در کشورمان نگذاشت که او به این مهم دست پیدا کند.

سیما لیموچی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان کشورمان در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم، در مورد حذف ندا شهسواری از گردونه مسابقات تنیس روی میز المپیک ۲۰۱۶ ریو اظهار داشت: «من ساعت ۲:۱۰ روز شنبه به وقت محلی به فرودگاه ریودوژانیرو رسیدم و این در حالی بود که ۲۰ دقیقه بعد ندا شهسواری باید مسابقه می‌داد.  به همین دلیل تا بخواهم به سالن ترانزیت و کنترل پاسپورت بروم، بازی شهسواری تمام شده بود. در واقع در فرودگاه بودم که مسابقه این بازیکن به پایان رسید.»
وی که بامداد روز پنجشنبه تهران را به مقصد ریو ترک کرده بود، درباره دلیل تاخیر در حضورش در ریو گفت: «به دلیل مشکلاتی که در فرودگاه دبی ایجاد شد، نتوانستیم به موقع به سمت ریو پرواز کنیم. یک هواپیمای اماراتی در این فرودگاه آتش گرفت و این مسئله باعث شد تمام سیستم‌های پروازی بر هم بریزد. ما هم دو روز در بدریتن شرایط در دبی ماندیم و بالاخره روز شنبه به ریو رسیدیم.»

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ادامه داد: «بلیت پرواز به ریو تهیه شده بود. در واقع کار من از طریق یک تور مسافرتی درست شده بود به همراه چند نفر از نایب رئیسان فدراسیون‌ها به سمت برزیل در حرکت بودیم که این مسئله فرودگاه دبی خیلی اذیت‌مان کرد.»

لیموچی در پاسخ به این سوال که آیا حضورش در کنار شهسواری می‌توانست مانع از باخت نماینده ایران در جدال نزدیک با حریف بلاروسی شود؟ گفت: «در ورزش نمی‌توان پیش‌بینی کرد. شاید اگر من هم کنار شهسواری بودم، این شکست رقم می‌خورد. بازی خیلی حساسی بود. من این دیدار را ندیدم اما از روی ارقام متوجه شدم که شهسواری سه گیم را ۱۱ بر ۸ باخته و دو گیم را با همین نتیجه برنده شده است. او در گیم ششم ۱۱ بر ۴ برنده شد. در واقع از روی نتایج می‌توان گفت که او تا گیم ششم برتر بود و همین که توانسته بود پس از شکست در ۲ گیم ابتدایی، نتیجه را مساوی کند، کار فوق‌العاده‌ای است.»

جمیل لطف ‌الله‌ نسبی، سرمربی تیم مردان که در غیاب لیموچی کنار شهسواری حضور داشت، پس از باخت او عنوان کرد: «شهسواری یکسری اشکالات کوچک در بازی دارد که باید برطرف کند تا در چنین مواقعی بتواند نتیجه بگیرد.» لیموچی در این باره عنوان کرد: «اینکه چه اشکالاتی وجود داشته را نمی‌دانم و باید این مسئله را از خودش بپرسید که منظورش از اشکالات چه بوده است. به هر حال شهسواری با همین اشکالات کوچک توانست حریفش را که نزدیک به ۱۵۰ رتبه از او بالاتر است، در گیم ششم ۱۱ بر ۴ شکست بدهد و این نشان می‌دهد که او باید برنده این دیدار می‌شده است.»

مسابقه ندا شهسواری با پینگ پنگ باز بلاروس در بازی‌های المپیک 2016

مسابقه ندا شهسواری با پینگ پنگ باز بلاروس در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *