تاریخ: 2016-08-08 شناسه خبر: 32323

نتایج مسابقات جودو وزن 52- کیلوگرم زنان در المپیک ۲۰۱۶ ریو

نخستین مدال طلای تاریخ المپیک برای کشور کوزوو

کلماندی در المپیک 2016 ریو

روز دوم مسابقات جودو المپیک در بخش زنان روز گذشته با برگزاری مسابقات وزن 52- کیلوگرم در سالن کاریوکا آرنا به پایان رسید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز دوم مسابقات جودو المپیک روز گذشته در بخش زنان با برگزاری مسابقات وزن ۵۲- کیلوگرم در سالن کاریوکا آرنا ۱ به پایان رسید. در این وزن مالینا کلماندى موفق شد با کسب مدال طلا، اولین مدال تاریخ کوزوو در رقابت‌های المپیک را کسب کند. کلماندی که در صدر برترین‌های جودو جهان قرار دارد بعد از استراحت در دور اول، در نخستین گام از مسابقات المپیک الین تی‍‌شاپ از سوئیس را شکست داد.

او در ادامه با برتری مقابل کریستیان لگنتیل از مجارستان در مرحله یک چهارم نهایی و میساتو ناکامورو از ژاپن در دور نیمه نهایی به فینال رسید. کلماندی در دیدار نهایی با غلبه بر ادت جفریدا از ایتالیا به مدال طلا المپیک ۲۰۱۶ ریو دست یافت.

کلماندی پس از قهرمانی گفت: برای رسیدن به قهرمانی المپیک سخت کار کردم. هر کس در کنار تلاش مداوم، پیروزی را باور کند می تواند در هرکاری که شروع کرده موفق باشد.

صحنه‌هایی از رقابت فینال وزن -52 کیلوگرم زنان در المپیک ریو 2016

فینال وزن۵۲- کیلوگرم زنان در المپیک ریو ۲۰۱۶

مالینا کلماندى ۲۵ ساله در المپیک لندن نیز حضور داشت اما  با شکست مقابل حریف آلبانیایی در مرحله یک چهارم نهایی، موفق نشد مدالی را کسب کند. او پس از این بازی‌ها در تمامی مسابقات بین المللی که در آن شرکته داشته به قهرمانی رسیده است. این جودوکار پرچمدار کشورش در مراسم افتتاحیه المپیک ریو نیز بود.

کوزوو که از سال ۲۰۰۸ به عنوان کشوری مستقل شناخته می شود و از صربستان جدا شده است، در سال ۲۰۰۱۴ اجازه شرکت در المپیک را دریافت کرد و روز گذشته (یکشنبه ۱۷ مرداد) اولین مدالش در المپیک را کسب کرد.

مدال برنز جودو وزن ۵۲- کیلوگرم زنان نیز به طور مشترک به ما ینگان از چین و ناکامورو، حریف مرحله نیمه نهایی کلماندی رسید.

جودوکار کشور کوزوو پس از قهرمانی در المپیک ریو دسته گل خود را به میان هواداران پرتاب کرد.

جودوکار کشور کوزوو پس از قهرمانی در المپیک ریو دسته گل خود را به میان هواداران پرتاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *