تاریخ: 2016-08-09 شناسه خبر: 32447

در پی حواشی المپیک 2016 ریو؛

مرگ مادر بزرگ وزنه بردار تایلندی در حال تماشای موفقیت نوه

هنگامی که ورزشکار تایلندی سینپات کراوی تانگ مدال برنز وزنه برداری را کسب میکرد، مادربزرگ 84 ساله چهره نوه‌ افتخارآفرین‌‌ خود را دید، از فرط خوشحالی دچار حمله قلبی شد و درگذشت.

به گزارش سایت ورزش بانوان ،مادر بزرگ وزنه بردار تایلندی سینپات کراوی تانگ هنگامی که موفقیت نوه اش را در کسب مدال برنز جشن می گرفت به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد.

در روز دوشنبه ۱۸ مرداد( ۸آگوست)، مادر بزرگ ۸۴ ساله ی وزنه بردار تایلندی سینپات کراوی تانگ در حالیکه موفقیت نوه ی ۲۰ ساله اش را در مقام سوم وزن ۵۶ کیلوگرم جشن می گرفت، از حال رفت و جان خود را از دست داد.

مادربزرگ در مصاحبه‌ رادیویی قبل از بازی نوه‌اش گفته بود: “او را تشویق می‌‌کنم که بجنگد و رقابت کند. دلم برایش خیلی تنگ شده و امیدوارم موفق شود. او باید مدال طلا را به وطن بیاورد.”

وای بعد از آن درپی انتشار یک ویدیو پربازدید، صحنه ی شوق و هیاهوی جشن موفقیت وزنه بردار تایلندی در زادگاه روستایی اش که خانواده اش مشغول تماشای مسابقه از خانه در مقابل تلویزیون  بودند به تراژدی مرگ سوبین خانگیب ۸۴ تبدیل شد. بعد از اینکه سوبین از هوش رفته است وی را به بیمارستان منتقل کردند.

علت مرگ مادربزرگ تایلندی ایست قلبی اعلام شده است و اطرافیان و حتی پزشکان نیز هیجان و استرس را در این واقعه بی تاثیر نمی دانند.

پلیسی که در صحنه حضور یافته است می گویید: ” علت مرگ ایست قلبی است ولی من زیاد مطمئن نیستم که مرگ در اثر ایست قلبی باشد، شاید از قبل مریض بود، شاید بیماری خاصی داشت.”

شایعاتی در پی این حادثه وجود دارد که مادربزرگ مدال گرفتن نوه اش را ندیده است ولی برخی می گویند حتی نتوانسته برنده شدنش را ببیند.

مادر سینپت می گوید:” به خاطر مرگ مادرم دچار شوک شدم و برای پسرم که مدال کسب کرد خوشحال هستم.

مراسم تدفین این خانم ۸۴ ساله در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

سینپات دومین ورزشکار تایلندی ای است که در المپیک ریو موفق به کسب مدال شده است. وی در مصاحبه با خبرنگاران گفت:” انتظار این موفقیت را نداشتم ولی تمام تلاشم را کردم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *