تاریخ: 2016-08-14 شناسه خبر: 33143

همگام با ورزش بانوان در المپیک ریو 2016؛

اولین بانوی محجبه مدال‌آور آمریکا در تاریخ المپیک / روس‌ها بر سکوی قهرمانی اسلحه سابر

در فینال شمشیر بازی اسلحه سابر تیمی زنان در المپیک ریو، تیم شمشیربازی روسیه با برتری برابر شمشیربازان اوکراین به مدال طلا دست یافت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ رقابت‌های شمشیربازی بازی‌های المپیک ریو در اسلحه سابر تیمی در بخش زنان روز گذشته ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)  با برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال به پایان رسید.

در مسابقه رده‌بندی تیم آمریکا که ششمیربازانی چون ابتهاج محمد ( نخستین زن ورزشکار مسلمان آمریکایی) نیز در آن حضور داشت توانست با  نتیجه قاطع ۴۵ بر ۳۰ برابر ایتالیا به پیروزی برسد و به مدال برنز دست یابد. به این ترتیب این ورزشکار مسلمان به اولین ورزشکار محجبه تاریخ آمریکا در المپیک تبدیل شد که توانسته در بخش تیمی روی سکوی توزیع مدال برود. دیگر نفرات تیم آمریکا را در این مسابقات داگمارا ووزنیاک و ماریل زاگونیس تشکیل می دادند.

در فینال این ماده نیز تیم شمشیربازی روسیه با برتری ۴۵ بر ۳۰ برابر شمشیربازان اوکراین به مدال طلا دست یافت.

اولگا کارلان، اولنا راوادسکا و  الینا کمشوک ترکیب تیم اوکراین  را در این دیدار تشکیل می دادند. روس ها نیز با بازیکنان سرشناس خود چون سوفیا ولیکایا (دارنده  مدال نقره انفرادی المیپک ریو)، یانا اگوریان (دارنده مدال طلا انفرادی المپیک ریو)  و یولیا گاوریلووا در مسابقات تیمی اسلحه سابر شرکت داشتند.

لازم به ذکر است، در مسابقات اسلحه اپه تیمی زنان نیز رومانیایی‌ها  با نتیجه ۴۴ بر ۳۸ تیم چین را شکست دادند و مدال طلا را از آن خود کردند. مدال برنز این بخش به روسیه رسید.

با نتایجی که تاکنون در مسابقات شمشیر بازی زنان در المپیک ریو به دست آمده روس ها با کسب دو مدال طلا یک نقره در بخش  انفرادی، یک طلا و یک برنز در بخش تیمی، بهترین عملکرد را در میان سایر تیم ها از خود به جای گذاشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *