تاریخ: 2016-08-17 شناسه خبر: 33604

بعد از درخشش دو شناگر آمریکایی در کسب مدال های المپیک ریو؛

ژیمناست زن آمریکایی سومین ورزشکاری که مدال‌های المپیک را درو کرد

سیمون بایلز، ژیمناست اعجوبه آمریکایی بعد از کسب مدال طلای چهارم خود در المپیک ریو به رکوردی جالب توجه دست یافت. او در کنار مایکل فلپس و کیتی لدکی دو شناگر مطرح آمریکا، سومین ورزشکاری است که مدال‌های المپیک را برای کشورش درو کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات ژیمناستیک زنان در المپیک ریو ۲۶ مرداد ماه با درخشش نابغه ۱۹ ساله آمریکایی‌ها  و کسب چهارمین مدال طلا  او در این رقابت ها به پایان رسید.

اعجوبه آمریکایی ژیمناستیک دنیا موفق شد در ماده حرکات زمینی با ۱۵.۹۶۶ امتیاز صاحب گردن آویز طلا شود. در این ماده بعد از این ژیمناست جوان،در این بخش آلی رایسمن هم‌وطن بایلز با امتیاز ۱۵٫۵۰۰ مدال نقره از آن خودش کرد. مدال برنز نیز به امی تینکلر بریتانیایی رسید.

سیمون بایلز که آمریکایی‌ها روی او حساب ویژه‌ای برای درخشش در المپیک ریو باز کرده‌ بودند و پیش‌بینی می‌کردند، بتواند ۵ مدال طلا کسب کند، با به دست آوردن چهار مدال طلا  و یک برنز به رکوردی جاودانه جالب توجه درتاریخ المپیک دست یافت. او در کنار مایکل فلپس و کیتی لدکی دو شناگر مطرح آمریکا، سومین ورزشکاری است که مدال های المپیک را برای کشورش درو کرده است.

او که تنها ۱۹ سال سن دارد و کوتاه‌قدترین ورزشکار کاروان آمریکاست، چهار سال پیش هم در لندن طلا گرفت. در آن سال تیم ژیمناستیک زنان آمریکا ضمن کسب قهرمانی، لقب ‘دست نیافتنی‌ها’ را گرفته بود. رسانه های جهان حالا از وی به عنوان «پدیده ژیمناستیک» نام می برند.

این ژیمناست در مواد تمام حرکات انفرادی و تیمی، خرک و حرکات زمینی در المپیک  ریو ۲۰۱۶ به مدال طلا دست یافت و تنها در رشته چوب موازنه با یک اشتباهی که  نزدیک بود منجر به پرت شدن او شود پنجمین طلای خود در المپیک ریو را از دست داد. در نهایت با این اشتباه “سانه ویورز”، ژیمناست هلندی، در ماده چوب موازنه با امتیاز ۱۵٫۴۶۶ قهرمان رشته چوب موازنه در المپیک ریو ۲۰۱۶ شد.

ژیمناست آمریکایی لوری هرناندز با امتیاز ۱۵٫۳۳۳ نایب قهرمان این ماده از رقابت‌ها شد. سیمون بایلز هم بعد از اشتباهی که لحظه آخر مرتکب شد، توانست ۱۴٫۷۳۳ امتیاز کسب کند و به مدال برنز این  ماده دست یابد.

سیمون بایلز در المپیک ریو

سیمون بایلز در المپیک ریو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *