تاریخ: 2016-08-18 شناسه خبر: 33691

همگام با ورزش بانوان در المپیک ریو 2016

نتایج روزنخست کشتی زنان در المپیک ریو / قهرمانی زود هنگام ژاپنی‌ها

مسابقات کشتی زنان در المپیک ریو روز گذشته ۲۷ مرداد (۱۷ اوت) با برگزاری رقابت‌های سه وزن و کسب سه مدال طلا برای ژاپنی‌ها آغاز شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات کشتی زنان در المپیک ریو روز گذشته ۲۷ مرداد (۱۷ اوت) با برگزاری رقابت‌های سه وزن ۴۸ کیلوگرم، ۵۸ کیلوگرم و ۶۹ کیلوگرم و کسب سه مدال طلا برای ژاپنی‌ها آغاز شد که نتایج آن به شرح زیر است:

وزن ۴۸ کیلوگرم

کشتی وزن 48 کیلو گرم زنان در المپیک ریو

کشتی وزن ۴۸ کیلو گرم زنان در المپیک ریو

در فینال رقابت‌های وزن ۴۸ کیلو گرم اری توساکا (Eri Tosaka) با شکست ماریا استدنیک (Mariya Stadnik) آذربایجانی نخستین مدال طلا را برای ژاپنی‌ها در کشتی زنان به ارمغان آورد. سان یانان (Sun Yanan) از چین و الیسا یانوکوا (Elitsa Yankova) از بلغارستان نیز مشترکا به مدال برنز این وزن دست یافتند.

وزن ۵۸ کیلو گرم

برترین‌های وزن 58 کیلو گرم کشتی زنان در المپیک ریو

برترین‌های وزن ۵۸ کیلو گرم کشتی زنان در المپیک ریو

کائوری ایچو (Kaori Icho) از ژاپن دومین مدال طلا ژاپن را در کشتی زنان المپیک ریو کسب کرد. او در فینال وزن ۵۸ کیلوگرم این مسابقات با نتیجه ۳ بر یک واریا کبلوا (Valeria Koblova) از روسیه را برد و به قهرمانی رسید.
در این وزن ساکشی ملک ( Sakshi Malik) از هندوستان و مروه امری (Marwa Amri)، کشتی گیر تونسی به طور مشترک به مدال برنز رسیدند.

وزن ۶۹ کیلوگرم

برترین‌های وزن 69 کیلو گرم کشتی زنان در المپیک ریو

برترین‌های وزن ۶۹ کیلو گرم کشتی زنان در المپیک ریو

ژاپنی‌ها در وزن ۶۹ کیلوگرم کشتی زنان در المپیک ۲۰۱۶ نیز به مدال طلا رسیدند تا در همان روز نخست مسابقات قهرمانی خود را تا حدود زیادی مسجل کنند. در این وزن سارا دوشو (Sara Dosho) با نتیجه ۳ بر یک بر ناتالیا وروبیوا (Natalia Vorobieva) از روسیه غبله کرد و به نشان طلا دست یافت.

در همین وزن المایرا سیدیزکوا (Elmira Syzdykova) از قزاقستان و جنی فرانسون (Jenny Fransson) از سوئد مشترکا گردن آویز برنز را به خانه بردند.

لازم به ذکر رقابت وزن‌های ۵۳ کیلوگرم، ۶۳ کیلوگرم و ۷۵ کیلوگرم کشتی زنان در المپیک ریو امروز پنج شنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت) برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *