تاریخ: 2015-07-13 شناسه خبر: 3398

روغن نعناع و دارچین برای درمان زخم ها

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ در حال حاضر دانشمندان روشی را کشف کرده اند که براساس آن بسته بندی هایی از ترکیبات ضد میکروبی نعناع و دارچین در کپسول های کوچکی تعبیه شده و می توانند عفونت ناشی از باکتری بیوفیلم که در زخم های مزمن و دستگاه های پزشکی رشد می کند را از بین ببرد و روند درمان را تسهیل کند.

محققان می گویند این ماده جدید که اخبار مربوط به آن در مجله ACS نانو منتشر شده، می تواند به عنوان یک درمان ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده موضعی استفاده شود.

بسیاری از باکتری ها در پلاک هایی چسبنده تجمع می یابند که باعث می شود از بین بردن آنها با آنتی بیوتیک های سنتی دشوار باشد.

پزشکان گاهی اوقات توصیه می کنند که بافت آلوده برش داده شده و برداشته شود. این رویکرد هزینه بر است و چون تهاجمی است، بسیاری از بیماران کلاً از خیر درمان می گذرند.

محققان موفق شدند روغن نعناع و سینامالدئید را که ترکیبی است در دارچین و باعث عطر و طعم آن می شود، به صورت نانوذرات سیلیکا بسته بندی کنند. این نوع درمان در برابر چهار نوع مختلف از باکتری ها موثر بود. این کپسول همچنین باعث بهبود رشد فیبروبلاست ها (یک نوع سلول که در بهبود زخم نقش مهمی دارد) شد./مهر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.