تاریخ: 2015-07-13 شناسه خبر: 3417

همایش «من حجاب را دوست دارم» در بجنورد

من حجاب را دوست دارمبه گزارش سایت ورزش بانوان ؛  جمعی از خانم های باحجاب بجنورد همایشی با عنوان «من حجاب را دوست دارم» در حسینیه حریری ها برگزار کردند.

سخنران این مراسم حجت الاسلام حسینی آملی بود که در این خصوص گفت: مردم متدین ما در میدان ارزشها همواره در صحنه حضور دارند مانند راهپیمایی روز قدس که نشانه هشیاری و وفاداری آنان به آرمانهای انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه مسئولین و متولیان مربوطه در امر حجاب و عفاف باید متذکر مسئولیت خود و خواسته های امت اسلام باشند، افزود: همچنین مردم نیز وظیفه دارند امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند، آنکس انجام دهد به تکلیف عمل کرده و آنکه شانه خالی کند بی تقوایی کرده است.

آملی با بیان اینکه به اتهامات حقوق بشری که در این زمینه می زنند نباید توجه کرد، گفت: شهید بهشتی(ره) می فرمایند این قدر در صدد جلب نظر سازمانهای بین المللی نباشید، این عموم مردم دنیا هستند که باید ما را بعنوان الگوی عملی ببینند و بپذیرند.

وی با بیان اینکه در صدر این مسئله تحکیم بنیان های خانواده مهم است، تصریح کرد: مادر در منزل مدیر است و کسی که دختر یا پسرش را خوب تربیت کرده وقتی او وارد اجتماع می شود نگران نیست.

وی با اشاره به اینکه برخی خانه داری را با خدمت کاری در خانه اشتباه گرفته اند، عنوان کرد: در حالیکه معنای اصلی خانه داری حفظ ستون خانواده است که در نهایت مانند حضرت زهرا(س) امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و زینب کبری(س) را تحویل جامعه می دهد.

این استاد اخلاق با اشاره به اینکه اگر سعادت خود و صلابت انقلاب اسلامی را می خواهید باید در دامن پاک مادران آنرا جستجو کنید، ادامه داد: مدیریت کلان جامعه در دست مادران است.

وی در پایان گفت: زنان و مادران باید در رشته ها و شغل های متناسب با زنان فعالیت کنند چرا که برخی مشاغل باعث خدشه به روحیات و وظایف خانوادگی خانم هاست.

در ادامه این مراسم بیانیه ای قرائت شد و چند کلیپ با موضوع عفاف و حجاب پخش شد، همچنین جمعی از دانشجویان خانم با کاردستی و نقاشی کودکان حاضر در مراسم را به امر حجاب تشویق می کردند.

در پایان نیز جمعیت حاضر در جلسه به صورت دسته جمعی پیاده روی را از حسینیه تا میدان شهید انجام دادند و در مسیر خود با لحنی شایسته و لین خانم های بدحجاب را به رعایت حجاب دعوت کردند.

در این مسیر حاشیه های جالبی نیز از جمله تعجب از حضور پرشور خانم های با حجاب از سوی عابران و نیز واکنش خانم های بدحجاب به تذکرهای خانمهای باحجاب قابل توجه بود.

برخی خانمهای چادری نیز که با جمعیت پیاده روی کننده خانم های با حجاب مواجه می شدند خوشحال شده و به صورت خودجوش شعارهایی در حمایت از حجاب و نفی بدحجابی سر می دادند و این اقدام را تایید می کردند.

این اقدامات و مواضعی که از سوی دلسوزان عرصه فرهنگ و اخلاق جامعه در راس آن امام جمعه محبوب حجت الاسلام یعقوبی بخصوص در چند روز اخیر رخ داده است نوید روزهای امید بخش و روشنی را در افزایش روز افزون سلامت و آرامش اخلاقی اماکن عمومی استان می دهد.

باشد که همه مان چه مسئولین فرهنگی و نظارتی و انتظامی و چه مردم و دانشجویان و دغدغه مندان دلسوز وظیفه خود را در ترویج ارزشهای اسلامی بخصوص حجاب و عفاف و مقابله اغنایی و صحیح با پدیده های ضد فرهنگی همچون بد حجابی انجام دهیم.

آنچه بر طبق فرمایش معروف رهبر معظم انقلاب در جمع روحانیون خراسان شمالی واضح است بسیاری از خانم ها و نوامیس ما نه از روی غرض و هنجار شکنی بلکه از روی سهل انگاری و نا آگاهی چنین پوشش هایی را برای خود انتخاب کرده اند.

در حالیکه از آثار آن بر سلامت اخلاقی جامعه و ترویج ناامنی و فساد بی اطلاع هستند و همه ما نسبت به آگاه سازی و امر به معروف و نهی از منکر آنان با لحنی شایسته مسئولیم…

تصاویر دیدنی این مراسم معنوی و مردمی به شرح زیر است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.