تاریخ: 2015-07-13 شناسه خبر: 3438

برگزاری چهار رویداد بین المللی شطرنج به میزبانی ارومیه

شطرنج

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ باقر خلیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این چهار رویداد مهم بین المللی ورزشی پیش بینی شده شامل چهارمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام سرداران شهید آذربایجان ، اولین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام بانوان مارال ، اولین دوره مسابقات بین المللی رعد آسا و اولین دوره مسابقات بین المللی رده های سنی کمتر از 14 سال است.

وی اظهار کرد: هر چهار مسابقه به صورت همزمان در سالن 6000 نفری غدیر ارومیه برگزار می شود.

وی بیان کرد: بیش از یک میلیارد ریال جایزه نقدی به نفرات برتر این مسابقات در نظر گرفته شده است.

خلیلی گفت: در بهمن ماه امسال میزبانی مسابقات بین المللی جام فجر در دو بخش مردان و زنان بر اساس توافق فدراسیون شطرنج به ارومیه داده شده است.

وی ادامه داد: اردیبهشت ماه امسال نیز میزبانی مسابقات جوانان زیر 20 سال کشور به مدت یک هفته به میزبانی ارومیه و در خانه شطرنج ورزشگاه شش هزار نفری غدیر برگزار شد.

وی افزود: سال گذشته 14 رویداد مهم بین المللی در استان میزبانی شد که سهم شطرنج دو مورد بود ولی امسال این سهمیه را به هفت مورد رسانده ایم که این امر می تواند ارزیابی و رتبه بندی استان را در وزارت ورزش و جوانان به نحو چشمگیری ارتقا دهد.

به گزارش ایرنا ، رشته شطرنج در آذربایجان غربی قدمت طولانی دارد و هم اکنون 14 هیات شهرستانی فعالیت خوبی در این رشته دارند.

شهر ارومیه به عنوان مرکز استان سه خانه شطرنج در ورزشگاه تختی و شش هزار نفری غدیر دارد.

شطرنج در آذربایجان غربی بیش از 300 ورزشکار بیمه شده فعال دارد ضمن اینکه هم اکنون یک داور بین المللی فیده ، بیش از 100 داور و مربی در این رشته فعالیت می کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.