تاریخ: 2015-07-14 شناسه خبر: 3503

فاصله‌کم مردان اوکتاویو تا صعود

 

فاصله کم مردان اوکتاویو تا صعود

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ در حال حاضر برزیل با دو برد در دو بازی و با حداکثر امتیاز کاندیدای نخست صعود است اما تعیین سیمای دو تیم صعود کننده به مسابقات سه‌شنبه وابسته شده و در شرایطی خاص صعود هر یک از تیم‌های ایران و اسپانیا محتمل خواهد بود. از آنجا که در صورت برابر شدن امتیازات تیم‌ها به نتیجه دیدار رودررو رجوع می‌شود، ایران در صورت برابری در امتیازات با اسپانیا متضرر نخواهد شد. نخستین نیاز ایران در راه صعود، غلبه بر تیم قطعاً حذف شده مکزیک است و اگر این برد با 3 گل اختلاف حاصل آید صعود ایران از هر بابت آسوده خواهد شد اما اگر اختلاف دو گل باشد و اسپانیا هم با اختلاف دو گل برزیل را ببرد، ایران حذف خواهد شد. برد ایران برابر مکزیک و پیروزی احتمالی اسپانیا مقابل برزیل سه تیم  6 امتیازی را در جدول پدید خواهد آورد و چون هر سه تیم برزیل، ایران و اسپانیا در این حالت یک باخته خواهند شد دیگر قانون نتایج رو در رو به کار نخواهد آمد و در چنین صورتی به تفاضل گل رجوع خواهد شد. عاملی که به ایران کمک می‌کند، این است که بازی‌اش با مکزیک را زودتر از پیکار اسپانیا با برزیل انجام خواهد داد و در صورت فتح آن با خیالی بالنسبه آسوده مسابقه اسپانیا با برزیل را زیر نظر خواهد گرفت.
همه اینها اهمیت مسابقه یکشنبه شب ایران- برزیل و نتیجه‌ای را که در آن میدان به‌دست آمد، (3-4 به سود برزیل) بیشتر می‌سازد. شاگردان مارکو اوکتاویو برزیلی در شرایطی این مسابقه را واگذار کردند که در مقطعی از بازی با نتیجه 1-3 از رکورددار فتح جام جهانی فوتبال ساحلی پیش بودند اما فرصت بازگشت را به رقیب حرفه‌ای خود دادند. تکلیف دیدار روز اول ایران برابر اسپانیا نیز در آخرین لحظات بازی رقم خورده بود، موقعی که ساحلی‌بازان ایران با زدن دو گل متوالی در دو دقیقه پایانی آن دیدار از شکست پیروزی ساختند و اوجگیری سال‌های اخیر فوتبال ساحلی ایران را استمرار بخشیدند، حتی بازی با برزیل هم به نوعی نشانگر بلوغ هر چه بیشتر ساحلی بازان ما بود زیرا تیمی را در اوایل وقت به دردسر جدی انداختند که در تمامی چهار دهه اخیر نماد حرفه‌ای گری و مظهر بالاترین فن و تاکتیک در این ورزش بوده است. مکزیک حریف امروز ایران هر دو بازی قبلی‌اش را با اختلاف قابل توجهی باخته و در قبال 8 گل خورده فقط دو گل زده است. این نشان می‌دهد فاصله ایران با صعود اندک است و قاعدتاً برابر تیمی که 1-5 به برزیل و 1-3 به اسپانیا باخته مشکلی نخواهیم داشت و یاران مسلم مسیگر می‌توانند شانس خود را برای صعود مجدد به مرحله حذفی جام جهانی فوتبال ساحلی زیاد بپندارند.
تمجید فیفا از فوتبال ساحلی ایران
تارنمای رسمی فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) نوشت: برزیل در دومین دیدار خود در جام جهانی فوتبال ساحلی پرتغال پیروز شد، اما این پیروزی برای برزیلی‌ها آسان به دست نیامد.
سایت فیفا ادامه داد: ایران و برزیل در جام 2013 تاهیتی نیز همگروه بودند که برزیل در آن سال 4 بر یک به پیروزی رسید اما در پرتغال، ایران زندگی را بر حریف امریکای جنوبی خود دشوارتر کرد و این تیم، ایران شجاع را با اختلاف کم مغلوب کرد./روزنامه ایران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.