تاریخ: 2016-09-10 شناسه خبر: 35938

سرمربی کشتی آلیش بانوان؛

قرار است قهرمان جهان شویم!

سرمربی کشتی آلیش بانوان، فراست مبتدی کسب عنوان نایب قهرمانی بانوان کشتی‌گیر ایرانی در رقابت های جهانی را تاریخ سازی می‌داند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سرمربی کشتی آلیش بانوان بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی جهان با بیان اینکه تمام حریفان و کشور های صاحب نام در کشتی آلیش در مسابقات جهانی حضور داشتند تصریح کرد: بانوان کشتی گیر ایرانی در مسابقات جهانی عنوان نایب قهرمانی را کسب کردند که این در تاریخ کشتی زنان ایران برای نخستین بار بود و تا به حال هیچ عنوان تیمی در جهان نداشته‌ایم.
مبتدی سطح رقابت ها را بالا دانست و افزود: از ۴۲ کشور جهان در این مسابقات حضور داشتند و برای نخستین بار بود که در این حد شرکت کننده حضور داشت. تمام حریفان و کشورهای صاحب عنوان در مسابقات حاضر بودند. کشورهایی که از قبل روی آنهای حساب باز می کردیم مانند ترکمنستان، قرقیزستان، اوکراین، روسیه و بسیاری دیگر از صاحب سبک های کشتی آلیش حضور داشتند.

کشتی آلیش بانوان

او کسب عنوان نایب قهرمانی جهان را پیشرفت قابل توجهی خواند و ادامه داد: اگر حمایت های خادم و منظمی نبود قطعا این مقام را نمی توانستیم کسب کنیم. فدراسیون تا به امروز هر چه که در توان داشته است برای کشتی زنان گذاشته است و از امروز انتظارات ما از سایر مسئولان است. استان ها نباید انتظار داشته باشند که ورزشکاران در تیم ملی تنها حمایت شوند چرا که بودجه فدراسیون محدود است. استان ها باید از ورزشکاران و مربیان خود حمایت کنند. اگر این حمایت باشد بانوان پتانسیل قهرمانی جهان را نیز دارند.
وی همچنین از رسانه ها انتظار دارد که نگاه ها به سمت کشتی زنان برگردد و تصریح کرد: ما یک تیم هستیم و تیم ما کار بزرگی را انجام داده است. هشت ماه در اردو حضور داشته ایم. دور از خانواده های خود سختی بسیار کشیده‌ایم و انتظار داریم همه ما را حمایت کنند تا بتوانیم نایب قهرمانی جهان را به قهرمانی تبدیل کنیم.

مامونوا قرقیزی که پیش از رقابت های جهانی به عنوان مربی در ایران حضور داشت و به دختران کشتی گیر ایرانی آموزش می داد، در رقابت های جهانی قرقیزستان در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی گرفت که در این وزن سمیه حیدری از ایران دوم شد و مامونوا بر سکوی سوم ایستاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *