تاریخ: 2015-07-14 شناسه خبر: 3599

7 راز يک الويه خوش طعم

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ الويه , درست کردن الويه , نکاتي مهم در درست کردن الويه اگر مي خواهيد سالاد  الويه خوش طعمي داشته باشيد نکات زير را فراموش نکنيد.سالاد الويه غذايي است که در ايران شکل گرفته و به قول معروف «من درآوردي » است. البته به يک غذاي روسي کمي شباهت دارد با اين تفاوت که در آن به جاي سس مايونز از روغن زيتون استفاده مي شود و برعکس سالاد الويه تمام مواد از سيب زميني تا خيارشور را نگيني خرد مي کنند و سيب زميني هايش خيلي نرم نيستند که بافت خود را از دست بدهند. پيازچه نيز از ديگر مواد تشکيل دهنده اين غذاست.

 نکته هايي که بايد در تهيه سالاد الويه به آن ها توجه کرد :

1- براي خوش طعم کردن اين سالاد هويج را با کمي شکر يا عسل بخارپز و به صورت نگيني خرد کنيد و به ساير محتويات بيفزاييد.

2 – برخي افراد به سالاد الويه فلفل دلمه اي، ذرت يا کالباس اضافه مي کنند اما اين کار را توصيه نمي کنم زيرا نه تنها طعم مناسبي ايجاد نمي کند، بلکه غذاي به دست آمده ديگر سالاد الويه نخواهد بود.

3 – چاشني و ادويه مناسب اين غذا، فلفل سياه و کمي آب ليموي تازه است. آب ليمو را فقط بايد به اندازه اي اضافه کرد که بوي تخم مرغ پخته را بپوشاند و سالاد ترش نشود.

4 – بهتر است خيارشورها را قبل از افزودن بشوييد و بعد نگيني و بسيار ريز خردشان کنيد آنگاه آن ها را در سبدي بريزيد و بگذاريد تا کاملاً آبشان گرفته شود. اين کار هم باعث مي شود سالاد آب نيندازد و هم بوي نامناسب و ترشيدگي از غذا به مشام نرسد.

5 – همراه اين غذا فقط نان آن هم نان هاي سنتي مانند نان بربري يا سنگک را به شما توصيه مي کنم که البته بهتر است سبوس دار باشند.

6 – از رنده کردن مواد غذايي مانند هويج يا خيار شور جدا خودداري کنيد زيرا اين کار باعث مي شود سالاد الويه آب بيندازد.

7 – براي آنکه ماندگاري اين غذا افزايش پيدا کند، فقط به ميزان مصرف هر وعده به محتويات سالاد سس مايونز اضافه کنيد زيرا در غير اين صورت به سرعت فاسد خواهد شد./آريا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.