تاریخ: 2016-09-10 شناسه خبر: 36069

در آستانه آغاز فینال رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا؛

سرنا ویلیامز دیگر تنیسور شماره یک زنان جهان نیست!

آنجلیک کربر تنیسور شماره یک زنان جهان شد

آنجلیک کربر که در فینال مسابقات تنیس آزاد آمریکا حضور دارد، موفق شده جای سرنا ویلیامز را بگیرد تا صدر رده‌بندی تنیس‌بازان زن برتر جهان را به خود اختصاص دهد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ آنجلیک کربر که در حال حاضر به فینال رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا رسیده است در سال جاری موفق شد برای بار سوم فینال یکی از مسابقات گرند اسلم راه یابد. او حال نه تنها در فینال مسابقات تنیس آزاد آمریکا حضور دارد، بلکه در صدر رده‌بندی تنیس‌بازان زن برتر جهان قرار گرفته است.

پنجشنبه شب ۱۸ شهریور ( ۸ سپتامبر ) آنجلیک کربر، ستاره تنیس آلمان توانست در نیمه‌نهایی مسابقات تنیس آزاد آمریکا از سد کارولین ووزنیاکی، رقیب سر سخت دانمارکی خود بگذرد و به فینال این رقابت‌ها راه یابد.

آنجلیک کربر یو اس اوپن

این در حالی است که سرنا ویلیامز، تنیسور شماره سابق زنان جهان در نیمه نهایی مقابل کارولینا پلیسکووا تنیسور اهل جمهوری چک شکست را پذیرفت و از صعود به فینال بازماند. شکست ویلیامز در نیمه‌نهایی و پیروزی همزمان آنجلیک کربر در این مرحله سبب شد که ستاره تنیس آلمان از ویلیامز پیشی گرفته و از روز دوشنبه ۲۲ شهریور ( ۱۲ سپتامبر ) صدر رده‌بندی تنیس‌بازان زن برتر جهان را به خود اختصاص دهد.

کربر در فصل جاری به فینال مسابقات ویمبلدون راه یافته و همچنین موفق شده بود، عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم استرالیا را از آن خود کند. او همچنین در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو توانست مدال نقره را برای آلمان به ارمغان آورد.

آنجلیک کربر اکنون پس از اشتفی گراف، اسطوره تنیس زنان آلمان دومین تنیس‌باز زن آلمانی است که قله رده‌بندی تنیس‌بازان زن برتر جهان را فتح می‌کند.

کربر پس از این موفقیتش در دیدار نیمه‌نهایی تنیس آزاد آمریکا گفت: « باورنکردنی است. من شاهد روزی فوق‌العاده هستم و نه تنها برای اولین بار توانسته‌ام به دیدار نهایی این مسابقات صعود کنم، بلکه بازیکن شماره یک زنان جهان نیز شده‌ام. »

فینال رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا میان آنجلیک کربر و کارولینا پلیسکووا روز شنبه ۲۰ شهریور (۱۰ سپتامبر ) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *