تاریخ: 2016-09-14 شناسه خبر: 36491

همگام با ورزش بانوان در پارالمپیک ریو 2016؛

روز ششم دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو؛ ورزشکاران بریتانیایی مدال‌ها را درو کردند

روز گذشته 23 شهریور برابر با 13 سپتامبر و ششمین روز رقابت‌های دوومیدانی پارالمپیک ریو ورزشکاران بریتانیایی خوش درخشیدند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ روز گذشته ۲۳ شهریور برابر با ۱۳ سپتامبر و ششمین روز رقابت‌های پارالمپیک ریو پارالمپین‌های بریتانیایی خوش درخشیدند. نتایج ماده‌های مختلف مسابقات دوومیدانی زنان در چارچوب رقابت‌های پارالمپیک ریو را در ذیل مشاهده می‌کنید:

دوی ۴۰۰ متر زنان کلاس ( T37 )

روز ششم دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو؛ دومین طلای ورزشکار بریتانیایی با طعم رکورد شکنی

پارالمپیک ریو؛ سکوداران دوی ۴۰۰ متر زنان کلاس ( T37 )

روز ششم دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو؛ دومین طلای ورزشکار بریتانیایی با طعم رکورد شکنی

جورجیا هرمیتاج

رقابت در این ماده با حضور هشت ورزشکار و دومین طلای جورجیا هرمیتاج ( georgina hermitage ) ورزشکار بریتانیایی و رکورد شکنی توسط او خاتمه یافت. جورجیا که با ثبت زمان ۱:۰۰٫۵۳ رکورد این ماده در جهان را شکست،  پیش از این در رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر زنان در پارالمپیک ریو هم نشان طلا را از آن خود کرده بود.

ژیااویان ون ( Xiaoyan WEN ) از چین هم با ثبت رکورد ۱:۰۳٫۲۸ در جایگاه دوم سکوی پارالمپیک ریو قرار گرفت. ندا باهی ( Neda BAHI ) از تونس هم زمان ۱:۰۳٫۷۱ را ثبت کرد و به نشان برنز دست یافت.

مسابقات دوی ۴۰۰ متر زنان کلاس ( T20 )

مسابقات دوی 400 متر زنان در پارالمپیک ریو کلاس ( T20 )

برینا کلارک قهرمان دوی ۴۰۰ متر زنان در پارالمپیک ریو کلاس ( T20 )

از میان هشت ورزشکاری که در این ماده از رقابت‌ها حضور داشتند برینا کلارک ( Breanna CLARK ) از آمریکا با ثبت رکورد ۵۷٫۷۹ عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرد. ناتالیا یزلووتسکا ( Natalia IEZLOVETSKA ) ورزشکار اوکراینی موفق شد با ثبت رکورد ۵۸٫۴۸ به نشان نقره دست یابد. باربارا ( Barbara NIEWIEDZIAL ) از لهستان هم رکورد ۵۸٫۵۱ را ثبت کرد و سوم شد.

دوی ۲۰۰ متر زنان کلاس ( T36 )

دوی 200 متر زنان در پارالمپیک ریو کلاس ( T36 )

یوآیتینگ شی ( Yiting SHI ) پارالمپین چینی موفق شد با ثبت رکورد ۲۸٫۷۴ صاحب گردن‌آویز طلا شود. مین جئون ( Min Jae JEON ) از کره جنوبی زمان ۳۱٫۰۶ را ثبت و به نشان نقره دست یافت. کلودیو نیکولتزیک ( Claudia NICOLEITZIK ) از آلمان هم با ثبت رکورد ۳۱٫۱۳ سوم شد، این ورزشکار پیش از این در دوی ۱۰۰ متر زنان به نشان نقره دست یافته بود.

مسابقات پرتاب نیزه زنان کلاس ( F45/46 )

مسابقات پرتاب نیزه زنان در پارالمپیک ریو کلاس ( F45/46 )

پارالمپیک ریو؛ سکوداران مسابقات پرتاب نیزه زنان کلاس ( F45/46 )

مسابقات پرتاب نیزه زنان در پارالمپیک ریو کلاس ( F45/46 )

هولی آرنولد و ثبت رکورد جهانی پرتاب نیزه زنان کلاس ( F45/46 )

مسابقات پرتاب نیزه زنان در پارالمپیک ریو کلاس ( F45/46 )

هولی رابینسون

هشت ورزشکار در این ماده سهمیه کسب کرده بودند و نهایتا هم هولی آرنولد ( Hollie ARNOLD ) از بریتانیا پرتابی معادل ۴۳٫۰۱ را ثبت کرد و قهرمان این ماده از رقابت‌ها شد. هولی همچنین رکورد جدیدی در کلاس F45/46 پرتاب وزنه زنان جهان از خود به جا گذاشت.  هولی رابینسون ( Holly ROBINSON ) از نیوزلند با ثبت رکوردی معادل ۴۱٫۲۲ صاحب گردن‌آویز نقره شد. همچنین کاتارزینا پیکارت ( Katarzyna PIEKART ) از لهستان نیزه را معادل ۴۱٫۰۷ پرتاب کرد و در جایگاه سوم قرار گرفت.

مسابقات پرتاب نیزه زنان کلاس ( F53/54 )

۹ ورزشکار سهمیه پارالمپیک ریو را در این ماده کسب کرده بودند و نهایتا فلورا اوگوونوا ( Flora UGWUNWA ) از نیجریه موفق شد با ثبت رکورد ۲۰٫۲۵ مدال طلای این ماده را از آن خود کند. هانیا آیدی ( Hania AIDI ) از تونس نیزه را معادل ۱۸٫۸۸ پرتاب و دومین نشان نقره خود را  در چارچوب رقابت‌های پارالمپیک ریو در کارنامه ثبت کرد. زانله سیتو ( Ntombizanele SITU ) از آفریقای جنوبی هم با ثبت پرتاب ۱۷٫۹۰ نشان برنز را برای کشورش به ارمغان آورد.

مسابقات پرتاب وزنه زنان کلاس ( F37 )

هفت ورزشکار در این ماده با یکدیگر به رقابت پرداختند و در آخر فرانسیزکا لیبهاردت ( Franziska LIEBHARDT ) از آلمان به نشان طلای پرتاب وزنه زنان در کلاس ( F37 ) پارالمپیک ریو دست یافت. نا می ( Na MI ) از چین هم رکورد ۱۳٫۷۳ را ثبت کرد و دوم شد. اوا برنا ( Eva BERNA ) از سوئیس هم با ثبت رکورد ۱۱٫۲۳ به نشان برنز دست یافت.

مسابقات پرش طول زنان کلاس ( T12 )

اوکسانا زابکووسکا ( Oksana ZUBKOVSKA ) از اوکراین با ثبت رکورد ۶٫۱۱ قهرمان این ماده از رقابت‌ها شد. النا چبانو ( Elena CHEBANU ) از آذربایجان هم به نشان نقره دست یافت. النا در پارالمپیک ریو ۲ نشان نقره و یک برنز را در کارنامه ثبت کرده است. لیندا همری ( Lynda HAMRI ) پارالمپین اهل الجزایر هم معادل ۵٫۵۳ پرید و صاحب گردن آویز برنز شد.

مسابقات دوی ۲۰۰ متر زنان کلاس ( T11 )

گبی کلگ در پارالمپیک ریو

لیبی کلگ از بریتانیا به همراه راهنمایش کریس کلارک

لیبی کلگ ( Libby CLEGG ) از بریتانیا به همراه کریس کلارک ( Chris CLARKE ) به عنوان راهنما موفق شد دومین نشان طلای خود را در پارالمپیک ریو بدست آورد. او همچنین رکورد پاالمپیک را در این ماده ارتقا داد. کویکینگ لیو ( Cuiqing LIU ) با راهنمایی دونگلین زو ( Donglin XU ) و گوهووا ژو ( Guohua ZHOU ) با راهنمایی دنگ‌پو ژیا ( Dengpu JIA ) هر دو از چین موفق شدند به ترتیب در جایگاه دوم و سوم سکوی پارالمپیک ریو قرار گیرند. جالب است که همین سه ورزشکار در دوی ۱۰۰ متر هم سکوداران المپیک شده بودند، تنها با این تفاوت که جای ورزشکاران چینی باهم جابه‌جا شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *