تاریخ: 2016-09-14 شناسه خبر: 36555

افشای اطلاعات محرمانه پزشکی زنان المپیکی آمریکا توسط هکرهای روس

هکرهای روسی اطلاعات محرمانه پزشکی زنان المپیکی آمریکا را افشا کردند

هکرهای روسی، سایت سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ را هک کردند و به این نتیجه دست یافتند که آژانس جهانی ضد دوپینگ در حالیکه آزمایش دو تن از زنان ورزشکار آمریکایی مثبت بوده، از رد صلاحیت آنها جلوگیری کرده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ هکرهای روسی سایت سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ موسوم به وادا ( WADA ) را هک کردند و به این نتیجه دست یافتند که آژانس جهانی ضد دوپینگ درحالیکه آزمایش دوپینگ سیمون بایلز، ژیمناست ایالات متحده آمریکا مثبت بوده، از رد صلاحیت او جلوگیری کرده است و به سرنا ویلیامز و ونوس ویلیامز، تنیس بازان مشهور این کشور اجازه داده که برای سال‌ها از مواد ممنوعه استفاده کنند.

این اطلاعات توسط هکرهای گروه Fancy Bear که گفته می‌شود یک گروه جاسوسی سایبری روسی است، منتشر شده.

این گروه با هک داده های پزشکی ورزشی محرمانه مربوط به بازی‌های المپیک ریو اعلام کرد پس از انتشار اسناد محرمانه مربوط به ورزشکاران آمریکا، انتشار اسناد مربوط به تیم‌های ملی سایر کشورها را نیز آغاز خواهد کرد.

بر اساس اسناد منتشر شده به سرنا ویلیامز، دارنده ۲۲ گراند اسلم اجازه داده شده بود در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی از مواد ممنوعه‌ای همچون اکسی کدون و هیدرومورفون برای تسکین صدمات عضلانی و ضد التهاب استفاده کند.

آزمایش دوپینگ سیمون بایلز ۱۹ ساله هم که امسال در المپیک ریو به چهار مدال طلا دست یافت، در ماه اوت به دلیل مصرف « متیل فنیدات » مثبت بوده، با این وجود او رد صلاحیت نشده است. به او در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ میلادی نیز اجازه داده شده بود که از « دگزامفتامین » استفاده کند.

سیمون بایلز، ژیمناست آمریکایی در توییتر خود اعلام کرد دارویی که مصرف می‌کند برای بیماری ADHD ( بیش فعالی ) است.

اگرچه وادا، روسیه را برای هک این اطلاعات محکوم کرده است اما سخنگوی کرملین طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت روسیه یا سرویس مخفی این کشور هیچگونه همکاری با هکرها نداشته است.

در سال جاری میلادی تیم دو و میدانی کشور روسیه از سوی کمیته بین المللی المپیک به دلیل دوپینگ برخی ورزشکاران از حضور در رقابت‌های ریو محروم شد. این در حالی است که تمام ورزشکاران روس که سهیمه پارالمپیک ریو را کسب کرده بودند اجازه حضور در این رقابت‌ها را دریافت نکردند.

هکرها معتقدند این نشانه فاسد بودن آژانس ضد دوپینگ و IOC است. اجازه خاصی برای استفاده از مواد غیر مجاز به کسانی داده می‌شوند که بیماری یا شرایط خاصی داشته باشند اما هنوز مشخص نیست هیچ کدام از این ورزشکاران واقعا دوپینگ داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *