تاریخ: 2015-07-15 شناسه خبر: 3659

جاده سلامت در فریدونکنار ساخته می‌شود

جاده سلامت

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ مهرداد ابراهیمی اظهار داشت: فعالیت‎های خوبی در حوزه ورزش همگانی در سطح شهر و مناطق روستایی فریدونکنار برنامه‎ریزی و اجرا شده است.

وی با تاکید به اینکه توجه به ورزش زنان در کشور مغفول مانده است، افزود: همایش‎های پیاده‎روی خانوادگی در سطح خوبی در شهر و روستاهای شهرستان ساحلی فریدونکنار برگزار می‎شود.

فرماندار فریدونکنار با تاکید بر فراگیری ورزش در اقشار مختلف جامعه، خاطرنشان کرد: هم‎اکنون در کشور ما نسبت سرانه ورزشکاران زن به مرد بسیار پائین است.

وی از ساخت جاده سلامت با دو هدف ترویج ورزش همگانی و جذب گردشگر در فریدونکنار خبر داد و افزود: تشکیل شورای ورزش همگانی در فریدونکنار قدم بسیار مثبتی بوده که لازم است افرادی که وارد شورای ورزشی می‌شوند عملیاتی باشند و اداره ورزش و جوانان نیز فعالیت در این حوزه را در دستور کار قرار دهد.

ابراهیمی با بیان اینکه شوراهای ورزشی نقش محوری در روستاها برای توسعه ورزش دارند، ادامه داد: مردم با مشکلات مختلفی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی مواجه هستند و نباید اجازه داد بی‌تحرکی به این لیست اضافه شود.

وی با بیان اینکه سرانه ورزشی مردم فریدونکنار محدود است، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی در شهرستان فریدونکنار عملکرد مطلوبی نداشته و جا دارد فعالیت‌ها و حضور بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های ورزشی فریدونکنار افزایش یابد، چون سرانه ورزشی فریدونکنار در بخش دولتی نیز اندک است.

فرماندار فریدونکنار, تقویت ورزش همگانی و ورزش‎های ارزان قیمت را در دستور کار دانست و یادآور شد: مدارس فریدونکنار باید با نگاه جدی‌تری مقوله ورزش دانش‌آموزان را پیگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه احداث جاده سلامت در فریدونکنار با جدیت پیگیری می شود، افزود: ساخت جاده سلامت در مسیر ساحلی شهرستان مطرح است که با همکاری شورای اسلامی شهر فریدونکنار تحقق می‌یابد.

ابراهیمی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ بازی‌های بومی و محلی در همه نقاط شهرستان، گفت: شوراهای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها باید با برنامه‌ریزی درست و گسترده در مسیر برگزاری این بازی‌ها به‌صورت هفتگی برنامه‌ریزی کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.