تاریخ: 2016-09-17 شناسه خبر: 36905

همگام با ورزش بانوان در پارالمپیک ریو 2016؛

روز نهم دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو؛ سومین طلای کاکرافت بریتانیایی

مسابقات دوومیدانی زنان روز جمعه 26 شهریور ( 16 شهریور ) برابر با روز نهم رقابت‌های پارالمپیک ریو در حالی پیگیری شد که ورزشکار بریتانیایی به سومین طلای خود در این رقابت‌ها دست یافت.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات دوومیدانی زنان روز جمعه ۲۶ شهریور ( ۱۶ شهریور ) برابر با روز نهم رقابت‌های پارالمپیک ریو در حالی پیگیری شد که ورزشکار بریتانیایی به سومین طلای خود در این رقابت‌ها دست یافت.

پرش طول زنان کلاس ( T11 )

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو 2016

دو ورزشکار برزیلی در کنار راهنماهایشان

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو 2016

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو 2016

چیاکی تاکادا ورزشکار ژاپنی که موفق به کسب مدال در این رشته نشد

سیلوانیا کاستا ( Silvania COSTA DE OLIVEIRA ) از برزیل معادل ۴٫۹۸ پرید و به نشان طلای این رقابت‌ها دست یافت. بریجیت دیاسو ( Fatimata Brigitte DIASSO ) از ساحل عاج توانست با ثبت رکورد ۴٫۸۹ در جایگاه دوم قرار گیرد. لورنا سالواتینی ( Lorena SALVATINI SPOLADORE ) مجددا از برزیل پرشی معادل ۴٫۷۱ را ثبت کرد و صاحب نشان برنز این رقابت‌ها شد.

دوی ۱۵۰۰ متر زنان کلاس ( T20 )

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶

در این ماده باربارا ( Barbara NIEWIEDZIAL ) از لهستان از میان هشت ورزشکاری که در این ماده از رقابت‌ها سهمیه پارالمپیک ریو را کسب کرده بودند به مقام قهرمانی دست یافت. این ورزشکار پیش از نیز نشان برنز دوی ۴۰۰ متر زنان را به نام خود ثبت کرده بود. ایلونا بیاکسی ( Ilona BIACSI ) مجارستانی که زمان ۴:۲۷٫۸۸  را ثبت کرده بود هم در جایگاه دوم ایستاد. لیودمیلا دنیلینا ( Liudmyla DANYLINA ) پارالمپین اوکراینی هم رکورد ۴:۲۸٫۷۸ را ثبت کرد تا صاحب گردن‌آویز برنز شود.

دوی ۲۰۰ متر زنان کلاس ( T45/46/47 )

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶

در این ماده از رقابت‌ها که با حضور هشت ورزشکار پیگیری شد دجا یانگ ( Deja YOUNG ) از آمریکا به نشان طلا دست یافت. یانگ که زمان ۲۵٫۴۶ را ثبت کرده موفق شد دومین طلای خود را در ریو بدست آورد. آلیجا فیودورو ( Alicja FIODOROW ) لهستانی هم زمان ۲۵٫۶۱ را ثبت کرد تا برای دومین بار عنوان نایب قهرمانی را در پارالمپیک ریو تجربه کند. لو لی ( Lu LI ) از چین هم با ثبت زمان ۲۶٫۲۶ به نشان برنز دست یافت.

دوی ۴۰۰ متر زنان کلاس ( T11 )

در این ماده تنها چهار ورزشکار با یکدیگر به رقابت پرداختند در نتیجه شانس برای کسب مدال هر پارالمپین بسیار بالا بود، از این میان کویکینگ لیو ( Cuiqing LIU ) ورزشکار چینی که در چهار ماده از رقابت‌های دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو سهمیه کسب کرده بود به چهارمین نشان خود دست یافت. او پیش از این در این رقابت‌ها دو طلا، یک نقره و یک برنز را از آن خود کرده بود. سول روجاس ( Sol ROJAS ) ونزوئلایی با ثبت زمان ۵۷٫۶۴ به نشان نقره رقابت‌ها دست یافت. ترزینها گویلهرمینا ( Terezinha GUILHERMINA ) از برزیل هم زمان ۵۷٫۹۷ را ثبت کرد تا نشان برنز را برای کشورش به ارمغان بیاورد. رکورد جهانی این ماده از سال ۲۰۰۷ توسط این ورزشکار جابه‌جا شده و هنوز کسی موفق به شکست آن نشده است. میزبان در این رقابت‌ها دو نماینده داشت که یکی از آنها برنز و دیگری هم بدون مدال بازی را به پایان رساند.

پرتاب وزنه زنان کلاس ( F33 )

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶

در این رقابت‌ها هر سه ورزشکاری که به سکوی پارالمپیک راه یافتند مسلمان بودند. آسماهان بودجادار ( Asmahan BOUDJADAR ) از الجزایر موفق شد با پرتابی معادل ۵٫۷۲ به نشان طلا دست یابد. سارا حمدی مسعود ( Sara Hamdi MASOUD ) پارالمپین قطری نیز پرتابی معادل ۵٫۳۹ را ثبت کرد و به نشان نقره دست یافت. سارا السنانی ( Sara ALSENAANI ) از امارات هم وزنه را معادل ۵٫۰۹ پرتاب کرد تا در جایگاه سوم سکوی پارالمپیک بایستد.

دوی ۸۰۰ متر زنان کلاس ( T34 )

دوومیدانی زنان در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶

الکسا هالکو

شش ورزشکار در این ماده با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت هم هانا کاکرافت ( Hannah COCKROFT ) از بریتانیا با ثبت زمان ۲:۰۰٫۶۲ سومین نشان طلای رقابت‌های پارالمپیک ریو را برای کشورش به ارمغان آورد. نشان نقره هم به الکسا هالکو ( Alexa HALKO ) پارالمپین آمریکایی رسید تا الکسا دو نقره و یک برنز را در کارنامه پارالمپیکی خود در ریو ثبت کند. کِر ادِنِگان ( Kare ADENEGAN ) مجددا از بریتانیا هم با ثبت زمان ۲:۰۲٫۴۷ صاحب نشان برنز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *