تاریخ: 2016-09-18 شناسه خبر: 37062

در پی درگذشت ورزشکار کشورمان؛

تسلیت بانوان کمیسیون فرهنگی در پی درگذشت گلبارنژاد

تسلیت بانوان کمیسیون فرهنگی در پی درگذشت گلبارنژاد

بانوان نماینده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درگذشت بهمن گلبارنژاد دوچرخه‌سوار ایرانی مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ را تسلیت گفتند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ بانوان نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پی درگذشت بهمن گلبارنژاد؛ رکاب زن ایرانی مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶، این ضایعه تاسف‌بار را تسلیت گفتند.

در متن پیام تسلیت فاطمه اولادقباد، پروانه سلحشوری و طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در پی درگذشت بهمن گلبارنژاد عضو تیم ملی دوچرخه سواری ایران در بازی‌های پارالمپیک ریو  آمده است: «بهمن گلبارنژاد؛ جانبار پرافتخار ایران کشورمان با غرور و غیرت برای سربلندی نام ایران و ادامه خدمت به سرزمینش همچون روزهای دفاع مقدس در بازی‌های ریو حضور یافت و در نهایت از جان خود برای سربلندی نام کشورش در این میدان ورزشی گذشت.
زنان نماینده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گذشت این قهرمان جاودان در تاریخ ایران زمین را به جامعه ورزشی کشور و مردم ایران تسلیت گفته و برای خانواده‌اش آرزوی صبر می‌کنند.»

تسلیت بانوان کمیسیون فرهنگی در پی درگذشت گلبارنژاد

بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوار تیم ملی معلولین جمهوری اسلامی ایران و از جانبازان جنگ ایران و عراق بود که در پی سانحه‌ای در پارالمپیک ریو درگذشت. او در میانه راه مسابقات جاده رشته دوچرخه‌سواری بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در یک شیب تند دچار حادثه شد و در پی این حادثه و شدت آن جان خود را ازدست داد. او در این حادثه به شدت از ناحیه گردن آسیب دید و دچار شکستگی از این ناحیه شد که این نهایت منجر به درگذشت او گردید. او همچنین در پارالمپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن شرکت کرده بود که به جایگاهی دست نیافت. در بخش جاده ماده سرعت به خط پایان نرسید و در ماده تایم تریل نیز مسابقه را آغاز نکرد. در بخش پیست هم در ماده ۱ کیلومتر با زمان ۱ دقیقه و ۱۴ ثانیه و ۲۴۵ هزارم ثانیه در جایگاه هجدهم قرار گرفت. وی علت ناکامی خود در این مسابقات را ابتلای همسر خود به سرطان ذکر کرد.

خبر فوت او به سرعت در رسانه‌های ملی ایران انتشار یافت و جواد خیابانی او را با نام شهید خواند. این نام گذاری به دلیل جانبازی وی و جان‌فشانی او در جنگ تحمیلی بین ایران و عراق بود.

رئیس برگزاری مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ اعلام کرد که به احترام او، ۱ دقیقه سکوت در مراسم اختتامیه اعلام خواهد شد، همچنین پرچم کشور ایران تا پایان مسابقات به صورت نیمه‌افراشته درخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *