تاریخ: 2015-07-15 شناسه خبر: 3713

تارت گوجه و کدو یک شام سبک و عالی!+عکس

به گزارش سایت ورزش بانوان ؛ خمیر هزارلا را روی تخته کار که آرد پاشی شده باز کنید و آن را به روی کاغذ روغنی انتقال داده و با چنگال آن را سوراخ سوراخ کنید.پنیر را رنده زده و روی خمیر بریزید و مواد را روی پنیر پخش کنید ولی چند سانتی از اطراف را خالی کنید.

مواد اولیه :

روغن زیتون 2قاشق سوپخوری
پیاز 1عدد
پنیر پارمزان 150گرم
خمیر هزارلا 400گرم
گوجه فرنگی 1عدد
تخم مرغ 1عدد
زیتون 10عدد
آرد به میزان لازم
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
آبلیمو 3قاشق غذاخوری
کدو سبز نیم کیلو

 تارت گوجه و کدو
طرز تهیه

ابتدا مقداری خمیر هزارلا تهیه کنید.فر را با دمای٤٥٠ فارنهایت یا ٢٣٠ سانتیگراد گرم کنید و روی سینی فر کاغذ روغنی بیندازید.کدو را شسته و به صورت خیلی نازک ورقه ورقه کنید و آن را به مدت 2تا4ساعت داخل آبلیمو و مقداری نمک و فلفل قرار داده و درون ظرف در بسته داخل یخچال قرار دهید.

روغن زیتون را داخل تایه داغ کرده و کدو ها را داخل آن سرخ کنید کدو را بعد از سرخ کردن از تابه خارج کنید.پیاز را به صورت ریز خرد کرده و ان را درون روغن کدوسبز یا روغن جداگانه به خوبی سرخ کنید و به آن مقداری نمک،فلفل و در نهایت کدو اضافه کنید.

 خمیر هزارلا را روی تخته کار که آرد پاشی شده باز کنید و آن را به روی کاغذ روغنی انتقال داده و با چنگال آن را سوراخ سوراخ کنید.پنیر را رنده زده و روی خمیر بریزید و مواد را روی پنیر پخش کنید ولی چند سانتی از اطراف را خالی کنید.

گوجه فرنگی را به صورت خیلی نازک برش زده و روی مواد قرار دهید .تخم مرغ را داخل ظرفی بشکنید و کاملا هم زده و آن را روی تارت بریزید.خمیر کناره تارت را به سمت تو تا بزنید.تارت را در طبقه وسط فر به مدت 40تا50دقیقه بپزید و بعد از پخت روی آن زیتون خرد شده بریزید.

 نکات:
1)در صورت تمایل به جای خمیر هزار لا از خمیر تارت استفاده کنید
2)میتوانید مقداری آبلیمو هم به کدو سرخ شده اضافه کنید تا مزه بهتری بگیرد.
3)در صورت تمایل مقداری پودر سیر و موسیر و آویشن هم به مواد تارت اضافه کنید.
4)میتوانید این تارت را با بادمجان و گوجه هم تهیه کنید

 بهارسایت

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.