تاریخ: 2016-09-19 شناسه خبر: 37160

همگام با پارالمپیک ریو 2016؛

بانوی طلایی با استقبال پرشور مردم وارد شیراز شد

«ساره جوانمردی» دارنده 2 نشان طلای رقابت های تیراندازی پارالمپیک ریو به همراه 2 نفر دیگر از ورزشکاران شیرازی شرکت کننده در این رقابت ها در میان استقبال پرشور مردم و مسئولان وارد شیراز شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ایرنا در آیینی که به همین مناسبت عصر شنبه درفرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار شد، با حلقه های گل از این بانوی پر افتخار شیرازی و همچنین «سمیرا ارم» و «سامان بلاغی» به گرمی استقبال شد.
سمیرا ارم دیگر بانوی تیرانداز شیرازی شرکت کننده در این رقابت ها بود که در نخستین سال حضور خود در پارالمپیک نتوانست مقامی کسب کند.

بانوی طلایی با استقبال پرشور مردم وارد شیراز شد

سامان بلاغی هم عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران بود که به مقام دهم دست یافت.
ازدحام جمعیت استقبال کننده به حدی بود که این قهرمانان به سختی توانستند از محوطه سالن فرودگاه خارج شوند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، مدیرکل ورزش و جوانان و شماری از مسئولان شهرستان شیراز از این ورزشکاران استقبال کردند.
ای ساره قهرمان خوش آمدی به شیراز، دلاور طلایی خوش آمدی به شیراز از جمله شعارهایی بود که مردم برای این ورزشکار محجبه سردادند.

بانوی طلایی با استقبال پرشور مردم وارد شیراز شد

دسته موزیک ارتش نیز با نواختن چندین سرود، حال هوای خاصی به سالن فرودگاه شهید آیت الله دستغیب داده بود.
ساره جوانمردی در نخستین رقابت خود که شامگاه نوزدهم شهریورماه ۹۵ برگزار شد در ماده تپانچه بادی ۱۰متر، مدال ارزشمند طلا را برگردن آویخت و اولین مدال طلای کاروان اعزامی ایران را در این مسابقات کسب کرد.
جوانمردی همچنین شامگاه بیست و چهارم شهریور ماه ۹۵ در ماده تپانچه خفیف به مسافت ۵۰ متر میکس، نشان طلا گرفت و به عنوان نخستین زن ایرانی که در تاریخ پارالمپیک ایران ۲ مدال طلا کسب کرده است، معرفی شد.

بانوی طلایی با استقبال پرشور مردم وارد شیراز شد

جوانمردی در این ماده که در سالن تیراندازی شهر ریو دو ژانیرو برزیل برگزار شد با امتیاز ۱۸۹٫۵ قهرمان شد و رکورد پارالمپیک را نیز جابه جا کرد.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از هجدهم شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا بیست و هشتم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *