تاریخ: 2016-09-25 شناسه خبر: 37755

چرا که نه، قبول کنید خانم‌ها هم می‌توانند بدنساز حرفه‌ای باشند!

باورش سخت نیست، خانم ها هم میتوانند، انجام حرکات ورزشی سنگین بستگی به توانایی جسمی و روحیه‌ فردی انسان ها دارد نه به جنسیت. هستند خانم هایی که با علاقه و پشتکار بدنسازی می‌کنند. بهتر است آنها را حمایت کنیم، مسخره کردن مانع پیشرفت می شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ شاید ابتدا تصورش برای خیلی ها سخت باشد.به خصوص برای آقایان، اینکه یک خانم وزنه بزند، کارهایی که تا پیش از این مردها انجام می دادند را بکند و خلاصه اینکه بدنساز شود و سر و کارش با دمبل و هالتر و این جور چیزها باشد.البته هنوز هم خیلی ها با این قضیه مشکل دارند.

مگر می شود خانم ها کارهای خشن مردانه را انجام بدهند و برای خودشان باشگاه داری کنند، شاگرد داشته باشند و وارد دنیای مکمل ها و … شوند؟

بله می شود. چه دلیلی وجود که می گویند خانم ها نمی توانند؟ مگر جنسیت محدودیت است؟ در دنیا چند میلیارد انسان در حال زندگی کردن هستند. هر کدام عقاید و ارزش های خود را دارند، مسلما همگی با هم هم عقیده نیستند. بهتر است یاد بگیریم به علایق یکدیگر احترام بگذاریم. مسخره کردن فایده‌ای ندارد و فقط درک و شعور پایین انسان را به نمایش می گذارد.

چرا که نه، قبول کنیدخانم ها هم می توانند!

مژگان بختیاری نیز بر این عقیده است که هیچ چیزی برای بانوان محدودیت نیست و آنها هم می توانند پا به پای مردان تمام کارهایی که آنها انجام می دهند را انجام دهند فقط باید کمی خودشان را باور داشته باشند و به کاری که می خواهند انجام دهند به عنوان یک هدف نگاه کنند. او یک بدنساز است و بدنسازی را به طور حرفه‌ای انجام می دهد.

چرا که نه، قبول کنیدخانم ها هم می توانند!

اما بدنساز شدن خود خانم بختیاری هم داستانی دارد. شاید باورش برای خیلی ها سخت باشد اما همه چیز از یک عکس شروع شد. عکس آرنولد(Arnold Schwarzenegger) قهرمان سابق پرورش اندام جهان. آرنولد بود که هوای بدنساز شدن را در سر خانم بختیاری انداخت تا او امروز این رشته ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال کند و شاگردان زیادی را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *