تاریخ: 2015-06-20 شناسه خبر: 379

دوپینیگ دو هزار ورزشکار از 115 کشور

 به گزارش  ورزش بانوان، دیوید هومن دبیرکل وادا در این باره گفت: یافته های آماری نشان می دهد که در این سال از مجموع بیش از 207 هزار نمونه ای که از ورزشکاران 89 رشته ورزشی گرفته شده 1953 ورزشکار از 115 کشور دنیا دوپینگ کرده اند. این میزان محرومیت و تعدد رشته های ورزشی و آمار بالای کشورها نشان می دهد با وجود تلاش های صورت گرفته دوپینگ همچنان یک معضل جدید برای تمام ورزش دنیا محسوب می شود.

وی افزود: حفظ ورزشکاران پاک دنیا و حمایت از تمامیت ورزش اولویت اول واداست.وادا و اعضای آن در سراسر دنیا باید برای ترساندن ورزشکاران فعلی از دوپینگ کار خود را ادامه دهند و مهمتر از همه نسل آینده را آموزش دهند، نسل آینده همان ورزشکاران فردا هستند که ممکن است دوپینگ را به عنوان یک گزینه در مسیر ورزش خود انتخاب می کنند.

دبیر کل وادا با بیان اینکه برای نخستین بار است وادا گزارش جامعی در خصوص دوپینگ در سطح دنیا ارائه می کند، افزود:این داده ها از اطلاعات دریافت شده از امضا کنندگان آیین نامه ضد دوپینگ و کسانی که مسئول مدیریت نتایج موارد دوپینگی را برعهده دارند، جمع آوری شده است.

دبیرکل وادا تصریح کرد:این گزارش جامع به سازمان های ملی ضد دوپینگ کمک خواهد کرد تا درک بهتری از دوپینگ در سطح دنیا در سال 2013 داشته باشند و استراتژی های ضد دوپینگ خود را برای حفظ هرچه بیشتر ورزشکاران پاک تطبیق دهند.

گزارش 66 صفحه ای وادا از وضعیت دوپینگ در سال 2013 بر روی سایت این نهاد بین المللی قرارداده شده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.