تاریخ: 2016-09-28 شناسه خبر: 38089

سرمربی تیم‌های ملی جودو بانوان؛

بانوان بهتر از آقایان نتیجه می‌گیرند، البته اگر اهمیت دهند

بانوان بهتر از آقایان نتیجه می‌گیرند، البته اگر اهمیت دهند

سرمربی تیم‌های ملی جودو بانوان گفت: اگر به بانوان اهمیت داده شود، نسبت به آقایان مدال‌های بیشتری کسب می‌کنند.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از ایسنا؛ مریم ولی‌بهاروند، درباره رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار کرد: در هر رده سنی با ۵ ورزشکار شرکت کردیم که در ۶ وزن جودوکارهای ما به فینال و رده‌بندی راه یافتند و در پایان یک نشان برنز در رده سنی جوانان، یک نقره نوجوانان و چهار عنوان پنجمی کسب کردیم.

وی تصریح کرد: در برخی وزن‌ها روی اشتباه جودوکارها از کسب مدال بازماندیم و تاکنون سابقه نداشته این تعداد جودوکار بانوی ایرانی به فینال و رده‌بندی صعود کنند.

ولی‌بهاروند یادآور شد: برای این رقابت‌ها فقط یک ماه زمان داشتیم و به همین علت بدنسازی زیادی نداشتیم و بیشتر روی مسائل تکنیکی و تاکتیکی کار کردیم.

سرمربی تیم‌های ملی جودو بانوان بیان کرد: خانم ساکی نایب رئیس فدراسیون خیلی به ما کمک کرد و هر چیزی می‌خواستیم در اختیار ما قرار می‌داد. یک روانشناس در کنار تیم بود که به خوبی بچه‌ها را از لحاظ ذهنی آماده کرد.

وی تصریح کرد: ملی‌پوشان به خودباوری رسیده بودند و در تمام اوزان، امید کسب مدال داشتیم. جودوکاران به این باور رسیده بودند که می‌توانند روی سکو بروند و بدون شک در آینده از این نفرات بیشتر خواهیم شنید.

ولی‌بهاروند تأکید کرد: اگر فدراسیون به بخش بانوان اهمیت دهد، بدون شک مدال‌های بیشتری نسبت به آقایان کسب می‌شود.

وی با بیان اینکه قراردادم تا پایان این رقابت‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: جودو بانوان در دو سال پیش، افت شدیدی کرد و خیلی پسرفت داشتیم که امیدوارم در فدراسیون جدید با برنامه‌ریزی درست، این عقب‌ماندگی جبران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *