تاریخ: 2016-10-03 شناسه خبر: 38372

سرمربی تیم بسکتبال بانوان کوشا سپهر:

مشحون رایزنی می‌کرد اتفاقات خوبی برای بانوان بسکتبالیست رخ می‌داد

بسکتبال بانوان کوشا سپهر سبلان

سرمربی تیم بسکتبال بانوان کوشا سپهر گفت: اگر محمود مشحون رایزنی‌های بیشتری در مورد حضور بانوان بسکتبالیست با حجاب اسلامی در میادین بین‌المللی داشت، شاید اتفاقات خوبی در این زمینه رقم می‌خورد.

به گزارش سات ورزش بانوان، پوران عباسی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در شرایطی به استقبال فصل جدید سوپر لیگ بسکتبال بانوان می‌رویم که دو بازیکن خود را از دست داده‌ایم. مهم‌ترین بازیکن تیم ما (تینا عیساییان ) به آمریکا رفت و از این لحاظ کار برای‌مان کمی سخت شده است.

وی ادامه داد: در این فصل باز هم از بازیکنان فصل گذشته خود استفاده کرده‌ایم و بازیکن خارجی هم نداریم، اما برای اینکه حضوری پررنگ به‌مانند فصل پیش داشته باشیم تمرین‌های خود را از مدت‌ها پیش آغاز کرده‌ایم.

سرمربی تیم کوشا درباره اولین بازی شاگردانش در سوپرلیگ بسکتبال بانوان گفت: اولین بازی ما مقابل تیم شهرداری تبریز است، تیمی که برای اولین بار به سوپر لیگ آمده است و شناخت زیادی از آن نداریم. با توجه به عدم شناخت از این تیم باید در کوارتر اول و دوم دست به عصا حرکت کنیم تا با شرایط حریف‌مان آشنا شویم.

مربی تیم ملی بسکتبال بانوان ایران اشاره‌ای هم به شرایط تیم ملی بسکتبال بانوان داشت و در این باره یادآورشد: اردوهای تیم ملی بسکتبال تا روز جمعه برپا بود. تیم ملی در یک ماه گذشته دو مرحله اردوی آماده‌سازی داشته است، آنهم در شرایطی که به ما گفته‌اند که برای این تیم یکسری  مسابقه برگزار می‌کنند، اما فعلاً خبر قطعی در این مورد ندارم.

عباسی در ادامه افزود: در شرایطی اردوهای تیم ملی بانوان پیگیری شد که فرصت فدراسیون بسکتبال ایران برای ارسال فیلم مسابقات به فیبا جهت حضور بانوان با حجاب در رقابت‌های برون مرزی به پایان رسید. این واقعاً‌ تاسف برانگیز است که نتوانستیم از این فرصت به‌خوبی استفاده کنیم. البته نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال هرکاری از دستش برمی‌آمد، انجام داد.

وی تأکید کرد: به نظرم در این زمینه اگر محمود مشحون رایزنی بیشتری می‌کرد و به قولی دلسوزی بیشتری به خرج می‌داد شاید اتفاقات مثبتی رخ می‌داد. ما خصومتی با مشحون نداریم، اما به نظرم برای او  خیلی بسکتبال بانوان مهم نیست. این در شرایطی است که پتانسیل و توانایی بانوان ایران در بسکتبال بسیار بالاست.

سرمربی تیم بسکتبال کوشا در خاتمه اظهار داشت: نظم و سطح کیفی و کمی لیگ بسکتبال بانوان ایران بسیار خوب است. شاید در مقایسه با برخی از رشته‌های دیگر بهتر هم باشیم، اما متأسفانه حتی از حضور در مسابقات پیرامونی هم محروم هستیم. ای کاش بانوان بسکتبال را مانند دختران خود می‌دیدند و برای رشد و ترقی آنها تلاش می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *