تاریخ: 2016-10-05 شناسه خبر: 38562

گفتگوی سایت ورزش بانوان با اکرم محمدی امینی؛

صحبت‌های جالب اکرم محمدی اولین مدال‌آور بیلیارد بانوان ایران

صحبت‌های جالب اکرم محمدی اولین مدال‌آور بیلیارد بانوان ایران

خوشبختانه داخل ایران سطح بازی‌ها هر روز در حال ارتقا است. احتمال دارد چهار سال بعد و در المپیک 2020 توکیو بولینگ و بیلیارد هم جزو رشته‌های المپیک شود و من امیدوارم بتوانم برای ایران مقام کسب کنم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ اکرم محمدی امینی متولد سال ۱۳۶۷ است. اکرم محمدی در کرج متولد شده و همچنان هم ساکن همین شهر است. این ورزشکار برجسته کشورمان روز شنبه ۱۰ مهر در مسابقات ورزش‌های بیلیاردی قهرمانی آسیا به میزبانی امارات برای نخستین به نشان برنز ناین بال بانوان ایران دست یافت. در همین راستا خبرنگار سایت ورزش بانوان گفتگویی را با این بانوی تاریخ ساز ورزش کشورمان ترتیب داد که متن آن در ذیل آمده است:

اکرم محمدی امینی در ابتدا به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: در دوران نوجوانی شنا و بسکتبال کار می‌کردم اما آغاز فعالیت من در بیلیارد به چهار سال پیش برمی‌گردد. علاقمندی من به این رشته ورزشی در حدی بود که باشگاه بیلیارد در کرج تاسیس کردم اما سال گذشته تصمیم گرفتم تمام تمرکزم را روی تمرینات حرفه‌ای و حضور در مسابقات بگذارم؛ باشگاه مدیریت و وقت آزاد می‌خواست که من نداشتم همین شد که سال گذشته کلا باشگاه را جمع کردم.

صحبت‌های جالب اکرم محمدی امینی اولین مدال‌آور بیلیارد بانوان ایران

اکرم محمدی در رشته ورزشی مورد علاقه‌اش، پیشرفتی زودهنگام داشت تا جایی که سال گذشته یکی از خبرنگاران هم لقب نابغه بیلیارد ایران را به او داد. در صورتی که با این نتایج کسب شده و تاریخ‌سازی مشخص می‌شود واقعا چنین لقبی برازنده اوست.

وی در خصوص مسابقات آسیایی که در آن موفق به کسب نشان برنز شد خاطر نشان کرد: در مسابقات ورزش‌های بیلیاردی قهرمانی آسیا به میزبانی امارات، بازیکنانی که مقام‌های جهانی این رشته را دارند حاضر بودند و سطح مسابقات بسیار بالا بود. من هم در دو رشته اسنوکر و ناین بال شرکت کردم و نهایتا هم در ناین بال نشان برنز را برای کشورم به ارمغان آوردم. میزبان هم شرایط عالی‌ای را برای شرکت کنندگان فراهم کرد.

از زمانی که اکرم محمدی بانوی موفق کشورمان در رشته بیلیارد فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده تا به حال به چهار مسابقه برون مرزی اعزام شده و آخرین بار هم موفق به کسب نشان برنز ارزشمند شده است.

اکرم محمدی امینی بیلیارد بانوان

بانوی برجسته بیلیارد کشورمان در خصوص برنامه‌های پیش روی خود عنوان کرد: ۲۷ آبان ماه مسابقات جهانی اسنوکر به میزبانی قطر برگزار خواهد شد و قطعا تاثیر مثبتی هم روی رنکینگ ما در سطح جهان خواهد گذاشت.

محمدی در خصوص سطح بیلیارد بانوان ایران گفت: خوشبختانه داخل ایران سطح بازی‌ها هر روز در حال ارتقا است. احتمال دارد چهار سال بعد و در المپیک ۲۰۲۰ توکیو بولینگ و بیلیارد هم جزو رشته‌های المپیک شود؛ من امیدوارم بتوانم آنجا هم برای ایران مقام کسب کنم. یکی دو سالی هم است که بیلیارد بانوان ایران بازتاب بهتری در رسانه‌ها پیدا کرده و همین باعث می‌شود دختران بیشتری با این رشته در بحث قهرمانی آشنا شوند.

اکرم محمدی امینی در پایان گفت: امیدوارم با این اتفاق خوبی که در رشته بیلیارد بانوان افتاد مسئولان ورزش و فدراسیون بیشتر به این رشته ورزشی در بخش بانوان توجه کنند. وارد شدن به این رشته آسان اما حرفه‌ای شدن در آن بسیار سخت است. تمرکز بالا می‌طلبد که این تمرکز مستلزم حمایت ما از لحاظ مالی و روانی است.

صحبت‌های جالب اکرم محمدی امینی اولین مدال‌آور بیلیارد بانوان ایران

یک پاسخ به “صحبت‌های جالب اکرم محمدی اولین مدال‌آور بیلیارد بانوان ایران”

  1. سجاد گفت:

    اکرم محمدی واقعا عالیه،حرفه ایی،میشه تبریزم بیایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *