تاریخ: 2015-07-17 شناسه خبر: 3923

فوتبال ایران آماده تحول پس از توافق هسته‌ای

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ایسنا، ایران و شش قدرت بزرگ دنیا این هفته در وین اتریش بر سر مسائل هسته ای توافق کردند. توافقی که باعث خواهد شد خیلی از پول های بلوکه شده ایران در خارج از کشور به این کشور بازگردد. رئیس باشگاه نفت در گفتگو با “خبرگزاری رویترز” می گوید مقداری از این پول به فدراسیون فوتبال ایران تعلق دارد.

خبرگزاری رویترز در مصاحبه با منصور قنبرزاده رئیس باشگاه نفت ایران که تیمش در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد درباره تاثیرات برداشته شدن تحریم ها بر فوتبال ایران صحبت کرده است.

برداشتن تحریم ها از ایران می تواند پیامدهای زیادی از جمله تحول فوتبال این کشور را داشته باشد و باعث شود سرمایه داران خارجی در فوتبال ایران سرمایه گزاری کنند، جایزه مالی بلوکه شده ایران در راه جام جهانی به این کشور داده شود و همچنین باعث افزایش لژیونرشدن بازیکنان فوتبال در این کشور شود. اینها اثراتی است که قنبرزاده در گفتگو با رویترز به آن اذغان می کند.

قنبرزاده در گفتگو با رویترز گفت: همه ادعا می کنند که فوتبال باید از سیاست جدا شود ولی در واقع فوتبال در ایران تحت تاثیر تحریم ها قرار داشت. ما در دو سال گذشته هیچ پولی از فیفا دریافت نکردیم. از جمله 10 میلیون دلار باید بابت صعود به جام جهانی دریافت می کردیم. تنها دلیلی که باعث شد این پول به ما نرسد تحریم های بانکی بود.

پولی که فیفا به تیم های صعود کننده به جام جهانی می دهد 8 میلیون دلار برای هر کشور بوده است که همراه با 1.5 میلیون دلار برای هزینه آمادگی برای این رقابت ها همراه می شود.

قنبرزاده که عضو سابق کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال ایران نیز بوده است ادامه داد از سال 2010 نیز باید به فدراسیون فوتبال ایران پول پرداخت می شد که تابحال چنین اتفاقی رخ نداده است. علاوه بر آن جوایز و پولی که باید برای حضور در جام ملت های استرالیا نیز دریافت می کردیم به فدراسیون فوتبال ایران واریز نشد.

رئیس باشگاه نفت ایران در ادامه درباره تاثیرات تحریم ها ادامه داد: برای وارد کردن یک سری از لوازم اصلی نظیر توپ با مشکل مواجه بودیم و بازیکنان و اعضای فدراسیون فوتبال ایران مجبور بودند تا برای رفتن به خارج از کشور و برگزاری اردوهای تمرینی با خود پول حمل کنند.

• بهترین تیم در آسیا

با وجود همه این مشکلات، فوتبال ایران موفق شده ایت جایگاه خود را در فوتبال آسیا و در دنیا حفظ کند. تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر در رده بندی فیفا در بین تیم های آسیایی در رده نخست قرار دارد و در جهان نیز در رده 38 قرار دارد. قهرمان سه دوره جام ملت های آسیا در جام جهانی برزیل با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی همگروه بودند و با بازی های خوب خود در این تورنمت باعث تمجید کارشناسان شدند. آنها در این تورنمت نیجریه قهرمان آفریقا را متوقف کردند و برابر آرژانتین نیز تا دقایق پایانی توانسته بودند این تیم را متوقف کنند.

قنبرزاده که همراه تیمش نفت نتواسنت قهرمانی در لیگ برتر ایران را تجربه کند، باید تیمش را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. جایی که تیم متمول اماراتی و چینی و قطری نیز حضور دارند و برخلاف این تیم تیمها نتوانسته بودند پول جالب توجهی برای ستاره های خارجی خود پرداخت کنند.

قنبرزاده در ادامه گفت: با وجود همه مشکلات ورزش می تواند راه خود را ادامه دهد و ما در سطح آسیا بسیار فعال بودیم. علاوه بر آن در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا نیز عملکرد خوبی داشتیم. امیدوار هستم که بیش از حالا موفق باشیم و این توافق باعث شود تا فوتبال در آینده ایران با قدرت بیشتری پیشرفت کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.