تاریخ: 2016-10-16 شناسه خبر: 39357

۴ بازیکن ایران در لیست ۱۰ بازیکن برتر دنیا هستند

صائبی: آینده‌ای درخشان در انتظار والیبال نشسته بانوان ایران است

صائبی: آینده‌ای درخشان در انتظار والیبال نشسته بانوان ایران است

مدیر فنی تیم والیبال نشسته بانوان ایران در بازی‌های پارالمپیک ریو از عملکرد ملی‌پوشان کشورمان در این بازی‌ها ابراز رضایت کرد و آینده‌ای درخشان را برای این تیم متصور شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از تسنیم، فرید صائبی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در این خصوص گفت: طی یک سال و نیم اخیر که به عنوان مدیر فنی با تیم ملی والیبال نشسته بانوان همراه بودم، تلاش کردم تجربه بیست ساله‌ام در والیبال نشسته و ایستاده و همین طور چکیده دانش والیبال نشسته را به بازیکنان و کادر فنی منتقل کنم.

وی افزود: این انتقال تجربه در اردوهای شهرستانی هم انجام می‌شد و تلاش می‌کردیم تا مربیان بومی هم در کنار تمرینات باشند و در واقع در خلال تمرینات بانوان یک دوره آموزشی غیر مستقیم هم برای مربیان شهرستانی برقرار بود.

مدیر فنی تیم ملی بانوان در بازی‌های پارالمپیک خاطر نشان کرد: می‌توان به جرات گفت ۲۰ بازیکنی که به اردوها دعوت شدند آن‌قدر به تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها اشراف پیدا کرده‌اند که در ادامه مسیر می‌توانند موفق شوند و قطعا اگر در کنار این تکنیک‌ها، تجربه بیشتری هم داشتند، روی سکو می‌رفتند.

صائبی گفت: گروه ما در ریو گروه سختی بود و به نظرم فدراسیون جهانی در این زمینه عادلانه عمل نکرد. در گروه ما چین و آمریکا حضور داشتند که قهرمان اول و دوم دنیا هستند و اگر جدول به گونه‌ای دیگر طراحی شده بود و بازی‌های پلی آف حذف نمی‌شد، می‌توانستیم در زمره ۴ تیم بالا بیاییم. با این حال همین عنوان پنجم هم بسیار عالی بود و برای اولین بار بود که در سطح المپیک و پارالمپیک یک ورزش تیمی از بانوان حضور پیدا می‌کرد.

وی افزود: برای ریو فرصت کمی داشتیم و باید حجم زیادی از اطلاعات و نیز تغییرات تکنیک و تاکتیک را به ورزشکاران منتقل می کردیم و فدراسیون نیز در این مسیر همکاری بسیار خوبی با ما داشت و متاسفانه برنامه دیدارهای تدارکاتی با چین و روسیه که پیش از ریو تدارک دیده شده بود، محقق نشد و بدون بازی تدارکاتی به ریو اعزام شدیم.

مدیر فنی تیم ملی والیبال نشسته بانوان در ریو تصریح کرد: باید اعلام کنم که پس از بازی‌های پارالمپیک ریو و بر اساس اعلام وب سایت رسمی فدراسیون جهانی پاراوالیبال، اتفاق بسیار خوبی افتاد و آن قرار گرفتن نام ۴ بازیکن ما در میان ۱۰ بازیکن برتر دنیا بود. عشرت کردستانی، سمیه عبدی و زینب ملکی سه بازیکنی هستند که در هر ۶ تکنیک موجود در زمره بهترین‌های دنیا هستند و مهری فلاحی نیز به عنوان یکی از ده لیبروی برتر معرفی شده است و این افتخار بزرگی برای والیبال نشسته بانوان ایران است و البته باید بگویم که همه بازیکنان ما خوب و شایسته هستند.

صائبی گفت: ترکیب ریو، ترکیبی از ورزشکاران جوان و ورزشکاران با تجربه بود و ورزشکاران در رنج سنی ۲۰ تا ۲۳ سال ما توانستند به گونه‌ای عمل کنند که در در ترکیب ثابت تیم قرار گیرند و اگر برنامه‌ریزی خوبی برای این تیم انجام و در کنار آن استعدادیابی هم در نظر گرفته شود، در آینده می‌توانیم شاید حضور تیم بانوان ایران بر سکوهای پارالمپیک و جهانی باشیم.

وی در پایان افزود: در ریو بازی‌های‌مان روز به روز بهتر می‌شد و خوشبختانه توانستیم عملکرد خوبی به نمایش بگذاریم. تیم آمریکا مقابل ما به سختی بازی را برد و حتی در مقابل چین هم در ست دوم چند امتیاز جلوتر افتادیم اما به نظرم بهترین بازی ما در پارالمپیک آخرین بازی‌مان بود که مقابل هلند انجام شد. این تیم ۲۰ سال است که حضور جهانی و پارالمپیکی دارد و بازیکنان بلند قامتی به خدمت گرفته است که از تجربه خوبی هم برخوردار هستند. در این بازی دو ست نخست را با اقتدار بردیم و در دو ست بعدی به خاطر اشتباهاتی که ناشی از بی تجربگی بود باختیم و البته اشتباهات داوری هم بی تاثیر نبود. در ادامه توانستیم ست پنجم را ببریم و عنوان پنجمی بازی‌های پارالمپیک را از آن خود کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.